NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Alergia

08-04-2015

Prvé jarné alergie sú tu

Vítate jar upchatým nosom, vodnatou nádchou, podráždenými, uslzenými očami a permanentným kýchaním? Nenechajte si prvé pekné dni v roku pokaziť peľovou alergiou. Pripravte svoje nosy na nápor sezónnych alergénov.

Neignorujte príznaky

Ak zvyknete peľovú nádchu pretrpieť bez toho, aby ste navštívili lekára, pozor. V drvivej väčšine dokáže neliečená alergia prerásť do astmy. Ignorovanie liečby môže spôsobiť, že vaše telo bude dráždiť čoraz viac alergénov a sezónne smrkanie tak prerastie do celoročnej nádchy.

Prvá pomoc

Ak viete, ktorý peľ spôsobuje vašu alergickú nádchu, sledovanie peľového kalendára vám určite netreba pripomínať. Čo ešte môžete urobiť?

  • Pred sezónou neodkladajte návštevu vášho alergológa, aby ste mali pri sebe potrebné lieky včas.
  • Ak je to možné, vyhnite sa priestorom, v ktorých je vysoká pravdepodobnosť výskytu vášho alergénu. Nie vždy sa to dá, ale je dobré, ak to pri organizovaní vašich aktivít zohľadníte.
  • Počas sezóny sa vyzbrojte vhodnou zdravotníckou pomôckou. Lokálna liečba alergickej nádchy účinkuje rýchlejšie a zabraňuje dodatočným prejavom alergických reakcií. Je dobré, ak máte v kritickom období ako prevenciu po ruke špecializovaný nosový sprej Allerhin.
  • Zaobstarajte si domov techniku, ktorá vám pomôže v boji s peľmi. Čističku vzduchu, kvalitný vysavač a mechanickú zábranu: protipeľové siete na okná.
  • Bielizeň nesušte vonku.
  • Pred spaním sa dôkladne osprchujte a umyte si vlasy.

 SOS pomocník – Allerhin nosový sprej

Allerhin obsahuje unikátnu molekulu AMINO-PROTECT, ktorá upravuje povrchovú štruktúru nosovej sliznice a zlepšuje jej bariérovú funkciu. Po nastriekaní spreja na nosovú sliznicu vytvára nepriepustnú vrstvičku. Tá bráni peľom, roztočom a iným alergénom, aby prenikli do organizmu. Allerhin zároveň chráni membrány nosových slizníc pred namáhaním, ktoré spôsobuje zápalové reakcie v nose, a tak prispieva k redukcii príznakov. Je prírodný a nevyvoláva návyk.

 

Podobné články

Nevzdávajte sa športu pre alergiu
Alergia: dôkaz oslabenej imunity
Poznáte hrozby neliečených alergií?
Ako sa postarať o svoje zdravie na dovolenke a výletoch
Senná nádcha, čo s ňou?

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov