NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Alergia

21-04-2015

Poznáte hrozby neliečených alergií?

Aj vy zvyknete ignorovať príznaky peľovej alergie a „smoklenie“ každoročne pretrpieť? Takéto ľahkovážne správanie vám môže o niekoľko rokov vážne skomplikovať zdravotný stav.

Pri neliečenej peľovej alergii hrozia komplikácie

Najprv sa postupne začne rozširovať spektrum alergénov, na ktoré môže váš organizmus reagovať alergicky. V praxi to znamená, že ak dnes neriešite napríklad príznaky alergie na pele, o niekoľko sezón sa k nej môžu pridať alergie na roztoče, plesne alebo dreviny. Neskôr môžu pribudnúť nezvratné zmeny na orgánoch, ktoré postihol neliečený alergický zápal.

Ďalšou komplikáciou môže byť bronchiálna hyperreaktivita. Trpí ňou takmer 40 % pacientov s alergickou nádchou. Ide o mimoriadnu precitlivelosť dýchacích ciest, ktoré potom reagujú aj na bežné veci, ako sú zmeny teploty. Stav môže prerásť až do astmy.

Pre alergiu je typický aj atopický pochod. Príkladom sú malé deti, u ktorých sa alergia prejavuje ako ekzém, neskôr ako alergická nádcha, ktorá ústi do astmy. Včasnou diagnostikou a liečbou sa dá tento pochod zastaviť či spomaliť.

Spoľahnite sa na lekára

Ak kýchate, máte vodnatú nádchu, upchatý nos, slzia vám oči alebo vás svrbia, opúchajú vám viečka, kašlete, zle dýchate, v hrudi vám píska a hvízda, svrbí vás pokožka, je začrvenaná a opúcha, svrbia vás uši, podnebie v ústach, bolieva vás hlava, ste podráždení a unavení a máte tráviace ťažkosti – objednajte sa čo najskôr k alergológovi.

Pomoc z lekárne

Pri správne nastavenej liečbe budete mať väčší úžitok aj voľnopredajných prípravkov dostupných v lekárňach. Liečbu peľovej alergie dobre dopĺňa nosový sprej Allerhin. Nemá protialergický účinok, ale prináša rýchlu a účinnú úľavu od prejavov alergickej nádchy.

Sprej vytvorí na nosovej sliznici nepriepustnú bariéru, tenkú vrstvičku, ktorá zabraňuje vstupu peľov, roztočov a iných alergénov cez nos do tela. Tento ochranný film chráni vaše membrány nosových slizníc pred namáhaním, ktoré spôsobuje zápalové reakcie, a tým prispieva k redukcii príznakov alergie. Allerhin obsahuje unikátnu molekulu AMINO-PROTECT. Ide o derivát aminokyseliny, ktorý upravuje povrchovú štruktúru a zlepšuje bariérovú funkciu nosovej sliznice. Ak sa rozhodnete, že Allerhinom podporíte liečbu vašej alergie, nezabudnite sa poradiť so svojím lekárom.

Podobné články

Zmiernenie príznakov alergie? S nosovým sprejom Allerhin na počkanie!
Ako sa postarať o svoje zdravie na dovolenke a výletoch
Alergia: dôkaz oslabenej imunity
Prvé jarné alergie sú tu
Ako pomôcť malému alergikovi ?

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov