NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Alergia

05-05-2015

Alergia: dôkaz oslabenej imunity

Alergia je neprimeraná reakcia imunitného systému na niečo, čo by za normálnych okolností telo zvládlo bez problémov. Má nepríjemnú vlastnosť: často drieme v tele ako časovaná bomba. Keď prepukne, je potvrdením, že vaša imunita má vážny problém.

Dôsledok oslabenej imunity

V minulosti bol náš imunitný systém trénovaný množstvom baktérií, vírusov a parazitov. Dnes je naša imunita stimulovaná oveľa menej. Hygiena je neporovnateľne vyššia, deti sú často na sterilnej umelej výžive, a to môže viesť k alergickej precitlivenosti organizmu.

Ak dospelí zaľahnú s respiračnýcm ochorením trikrát do roka, nie je dôvod na obavy. Deti môžu prekonať ročne aj deväť rôznych infektov, pretože ich imunitný systém sa iba buduje. Naplno vyvinutý je až niekedy medzi 16. až 18. rokom života. Časté ochorenia v neskoršom veku svedčia o nízkej odolnosti organizmu. Ak sa prejavujú sezónnou alebo celoročnou nádchou, bronchiálnou astmou, ekzémom, žihľavkou, zápalom očných spojiviek, tráviacimi ťažkosťami alebo anafylaxiou, s veľkou pravdepodobnosťou ide o alergiu.

Liečba je väčšinou doživotný boj

V súčasnosti sa alergia lieči dvoma spôsobmi. Buď sa do tela vo forme kvapiek alebo injekčne podáva alergén v malých, postupne sa zvyšujúcich dávkach, alebo pacient užíva lieky.

Keďže alergia a imunita sú navzájom prepojené, alergici môžu okrem zodpovedného užívania predpísaných medikamentov pre svoje zdravie urobiť oveľa viac. Predovšetkým systematicky posilňovať svoj imunitný systém.

Nielen klasickým otužovaním, ale aj PRP proteínmi. Sú to látky, ktoré majú jedinečnú schopnosť upravovať odpoveď imunitného systému a stimulovať produkciu leukocytov. Pôsobia oveľa rýchlejšie ako iné molekuly stimulujúce aktivitu imunitného systému (napr. echinacea, hliva ustricová, betaglukán, aloe vera, oligosacharidy, rôzne multivitamíny, megadávky vitamínu C či zinku).

Patentovaný komplex s viac ako 80 druhmi PRP proteínov nájdete v prípravku Optimun sprej. Jeho účinok je mimoriadne rýchly práve vďaka sprejovej forme. Stačí si ho nastriekať pod jazyk. Aplikácia zaručuje prienik PRP proteínov priamo do krvného obehu. U mnohých pacientov sa účinok Optimun spreja prejaví už do 24 hodín. Účinky PRP proteínov boli preukázané mnohými klinickými štúdiami.

Posilňovanie imunitného systému je dobré podporiť zdravým stravovaním a pohybom :)

Podobné články

Poznáte hrozby neliečených alergií?
Máte alergiu a plánujete dieťa? Pripravte pre neho vhodné prostredie
Nevzdávajte sa športu pre alergiu
Senná nádcha, čo s ňou?
Zmiernenie príznakov alergie? S nosovým sprejom Allerhin na počkanie!

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov