NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

06-10-2014

Herpesy a afty prezradia slabú imunitu

Herpes, inak povedané aj opar, nás vie poriadne potrápiť. Najmä ženy sú nešťastné, keď musia zakrývať nepekný úkaz na tvári v podobe herpesu. Najhoršie je, že je problém zbaviť sa ho.

Herpes simplex je vírusové ochorenie, ktoré sa prenáša kvapôčkovým spôsobom alebo priamym dotykom. Poznáme ho ako bolestivý pľuzgier, v ktorom sa nachádza tekutina. Objavuje sa na perách, brade, krku, lícach, ušiach, ale aj v nose. V prvej fáze jeho vzniku pociťujeme svrbenie alebo mravčenie, miesto môže sčervenať alebo opuchnúť. Neskôr pľuzgier praskne a potom sa vytvorí chrasta.

Celý tento proces sprevádza svrbenie, preto je dôležité neškriabať si postihnuté miesto, aby herpes nezačal krvácať, prípadne sa nerozšíril na inú časť tela. Ideálnym riešením, aby ste nenakazili iných ľudí, je používať vlastný riad a uteráky. Po tom, ako sa oparu zbavíte, si vymeňte aj hygienické potreby, ako je napríklad zubná kefka.

Bozkom povedzte stop

Táto informácia vás asi nepoteší, ale s bozkávaním by ste si mali dať pauzu. Ušetrite bozkov aj svoje deti, aby sa taktiež nemuseli trápiť s herpesom. Nepríjemnou pravdou je, že pokiaľ sa u vás tento vírus objaví raz, nezbavíte sa ho. Schováva sa, drieme v našom tele, a keď sa naša imunita oslabí, vyrúti sa na povrch.

Ohroziť vás môže aj tzv. pásový opar, ktorého pôvodcom je vírus Varicella zoster. Tento vírus taktiež spôsobuje ovčie kiahne. Ak sa raz dostane do nášho organizmu, môže tam vyčkávať niekoľko rokov a pri oslabenej imunite sa prejaví ako vírusová infekcia nervov. Medzi príznaky pásového oparu patrí svrbenie, bolesť, únava, horúčka a pľuzgieriky naplnené tekutinou. Toto kožné ochorenie je naozaj bolestivé, preto je nutné vyhľadať ihneď lekársku pomoc.

Čo zaberá na herpes?

Pri kožných problémoch sú vo veľa prípadoch účinné aj „babské” recepty. Pri herpese vám pomôže:

  • Cesnak alebo cibuľa – nastrúhajte ich, vložte do gázy a priložte na herpes. Vytlačte z nich šťavu a natrite ňou postihnuté miesto.
  • Dodajte do tela vitamín C, B a zinok.
  • Jedzte veľa ovocia (čerešne, jablká) a zeleniny (brokolica, chren, kapusta), syry a jogurty.
  • Urobte si odvar z medovky lekárskej alebo harmančeka a prikladajte ho na opar.

Afty sa schovávajú v ústach

Už sa vám niekedy stalo, že ste cítili v ústach malé pľuzgieriky? Ak áno, mali ste tú česť s aftou. Trápi viac ako 25 % ľudí. Môže sa objaviť pri zníženej imunite, keď prežívate stresové obdobie, keď sa poraníte pohryznutím alebo, ak zjete niektoré potraviny (citrusy, čokoláda, žuvačky, ananás, horčica, ocot…) Afta sa objavuje pravidelne v určitých intervaloch a môžete ju aj zdediť.

Na to, ako ju úplne vyliečiť zatiaľ odpoveď nie je, no dajú sa zmierniť jej symptómy, urýchliť liečba alebo sa vyvarovať jej ďalšiemu vzniku. Pomôžu vám dezinfekčné výplachy úst, odvary zo šalvie, repíka alebo kamilky a taktiež skúste do tela doplniť vitamíny B a C.

Rýchle PRP proteíny v spreji

Popri všetkých spomenutých radách máme pre vás tú najdôležitejšiu. Pri kožných problémoch je osvedčeným prípravkom Optimun sprej, ktorý obsahuje PRP proteíny. Keď sa v tele objavia vírusy a baktérie, PRP proteíny okamžite spustia poplach a naštartujú imunitný systém.

Priamym nastriekaním do úst sa rýchlo dostanú do krvného obehu a začnú účinkovať do 24 hodín. S nimi nemajú kožné ochorenia šancu, preto majte jeden Optimun sprej vždy poruke. Môžete ho nastriekať aj priamo na herpes, či už sa nachádza na tvári, alebo ide o pásový opar.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Ako posilniť imunitu dieťaťa?
Pomôžte deťom s trávením
Prírodná liečba prechladnutia
Číha aj na vás kandidóza?
Ako riešite svoju rozjašenú opicu?

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov