NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

16-03-2015

Začnite s prípravou na sezónu alergénov

Relatívne pokojné obdobie pre alergikov každým dňom skončí. Už onedlho rozkvitnú prvé stromy a kvety. Pripravte svoj imunitný systém na ich prvý útok.

Čo je imunita?

Imunita je komplex obranných mechanizmov, ktorými sa telo bráni proti baktériám, vírusom, parazitom, plesniam, hubám a iným látkam vnikajúcim do tela. Je to systém, ktorý je schopný koordinovať imunitnú odpoveď pomocou veľkého množstva imunitných buniek, transportných molekúl a orgánov imunitného systému.

Čoraz častejšie sa stáva, že obranyschopnosť nefunguje na 100 % a zlyháva. Príčinou môže byť množstvo faktorov. Obyčajný stres, nesprávna životospráva, nedostatok spánku a pohybu, ale aj vrodená predispozícia. Oslabená imunita môže byť tiež následok iného závažného ochorenia.

A čo alergia?

Je to neprimeraná reakcia organizmu na látky, s ktorými sa bežne stretávame. Začína menšími prejavmi, ale postupne sa zhoršuje a nabaľujú sa ďalšie problémy. Určitou formou alergie trpia až dva milióny Slovákov. Za posledných sto rokov sa ich počet zvýšil z pol percenta populácie na 40 percent.

Alergie môžu mať rôzne formy od inhalačných, cez alergie na potraviny, na lieky, na jed hmyzu až po kontaktné alergie. Medzi najčastejšie alergény patria pele, bežný domáci prach a roztoče, zvieracie alergény, domáce a vonkajšie plesne, potravinové alergény, lieky, slnečné žiarenie, kovy a bodavý hmyz.

Dnes sa s nimi už dá pomerne kvalitne žiť, ak dodržiavate zdravý životný štýl, posilňujete imunitu, športujete a celkovo sa staráte o zdravie. Samozrejme, je dôležité rešpektovať rady lekára a užívať predpísané lieky.

 Sezóna začína – naučte imunitný systém správne fungovať

Už ste počuli o PRP proteínoch? Sú to špeciálne bielkoviny, ktoré dokážu signalizovať bunkám imunitného systému správne vykonávanie ich funkcie. Optimálne tak regulujú vaše obranné reakcie podľa potreby. Pri nadmerne aktívnom imunitnom systéme, napr. pri alergii, vysielajú signál bunkám imunitného systému na zmiernenie ich činnosti.

PRP proteíny pôsobia oveľa rýchlejšie ako iné molekuly stimulujúce aktivitu imunitného systému (napr. echinacea, hliva ustricová, betaglukán, aloe vera, oligosacharidy, rôzne multivitamíny, megadávky vitamínu C či zinku). Majú jedinečnú schopnosť upravovať odpoveď imunitného systému a stimulovať produkciu leukocytov, ktoré sú hlavnou zložkou zápalovej reakcie.

Patentovaný komplex s viac ako 80 druhmi PRP proteínov nájdete v prípravku Optimun sprej zn. Monsea. Jeho účinok je mimoriadne rýchly práve vďaka sprejovej forme. Stačí si ho nastriekať pod jazyk. Vstrebávanie PRP proteínov cez ústnu sliznicu je veľmi rýchle a zaručuje prienik PRP proteínov priamo do krvného obehu. U mnohých pacientov sa účinok Optimun spreja prejaví už do 24 hodín. Účinky PRP proteínov boli preukázané mnohými klinickými štúdiami.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

default
Peľové kalendáre
Nenechajte pôrod prevrátiť vám život naruby
Ako bojovať s oparom
Ako užívať probiotiká s antibiotikami?
Keď tráviace problémy pokazia dovolenku

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov