NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

19-08-2014

Exotická dovolenka – poistite sa probiotikami

Cez leto nás láka predstava navštíviť cudzie exotické krajiny. Mnohým z nás sa to aj podarí. Horúce počasie, nápoj, ktorý pijete z kokosového orecha, priesvitné more a opálená pokožka. No v exotických krajinách na nás číha niekoľko nebezpečných nástrah, preto je dobré pripraviť sa na ne. My vám prezradíme, ako byť fit počas celej dovolenky.

Pred cestou sa o všetkom informujte

Cez leto radi zavítame do Egypta, Turecka, ale navštívime aj Cubu, Thajsko a iné exotické krajiny. Priťahujú nás najmä zaujímavé a nami nepoznané kultúry a miesta. No pred tým, ako si zbalíme kufre, by sme mali navštíviť svojho všeobecného lekára a spýtať sa ho na všetky riziká, ktoré takáto exotická cesta predstavuje.

Lekár by vás mal informovať o tom, či je potrebné očkovať sa pred odchodom, aké lieky by ste si mali so sebou vziať, aké riziká tam na vás číhajú a pod. Vy by ste si mali taktiež vo vlastnom záujme zistiť všetky riziká, ktoré predstavuje oblasť, kam vycestujete. No najmä si nezabudnite posilniť svoju imunitu, aby vaše telo zvládlo zmenu prostredia bez problémov.

Ohroziť vás môže veľa vecí

A prečo vás tak upozorňujeme na to, aby ste si na svoju imunitu dali pozor? Pretože veľmi ľahko môžete dostať, napríklad, hnačku. To, že by ste si mali dávať pozor na to, akú vodu pijete v zahraničí, vám asi pripomínať nemusíme. Tekutiny dopĺňajte poctivo, no radšej si nakúpte vodu vo fľašiach, aby ste dovolenku nemuseli tráviť mimo pláže. Tráviace problémy sa vám môžu objaviť aj po jedle, ktorému neodoláte. Morské príšerky vám vedia narobiť v žalúdku poriadny rozruch.

Ďalšie choroby, ktoré by vás mohli za hranicami ohroziť sú žltá zimnica, hepatitída A, týfus, hnačka, malária a iné. Pokiaľ budete cestovať s deťmi, zisťujte aj to, či je pre nich exotická dovolenka vhodná. Podmienky, ktoré vyhovujú vám, môžu vašim deťom robiť problém. Všeobecne platí, že s deťmi do troch rokov by ste nemali cestovať do tropických krajín.

Probiotické zázraky

Dovolenka pre vás vôbec nemusí byť strašiakom, ak na ňu svoje telo pripravíte. Pomôžu vám probiotiká obsahujúce probiotické kultúry a živé baktérie. S vaším organizmom dokážu divy. S nimi si upevníte imunitu a vytvoríte prevenciu pred črevnými problémami. Vyhnete sa užívaniu rôznych liekov a urobíte pre seba dobrú vec.

Pri črevných ochoreniach odporúčame užívať probiotiká Colon Dophilus, ktoré napomáhajú pri liečbe črevných zápalov, obmedzujú prítomnosť patogénnych baktérií v čreve, zvyšujú životný komfort celiatikom a pomáhajú v prevencii vzniku rakoviny hrubého čreva a konečníka.

Ideálnu kombináciu prospešných baktérií obsahujú probiotiká Adults Dophilus určené pre dospelých. Zlepšia vám trávenie a odstránia pocit nafúknutého brucha, liečia hnačky a podporujú imunitný systém. Môžete ich užiť, aj keď trpíte potravinovou alergiou.

Seniori probiotiká ocenia

Nezabudneme ani na seniorov, ktorí takisto potrebujú chrániť svoj imunitný systém. Probiotiká Senior Dophilus sú pre vás to práve. Tieto porbiotiká nepomáhajú len pri hnačkách, ale aj pri zápche. Obnovujú črevnú mikroflóru, zlepšujú prirodzené vstrebávanie vitamínov a minerálov z potravy a obmedzujú prítomnosť patogénnych a hnilobných baktérií v čreve a okrem toho znižujú hladinu cholesterolu. Je úžasné, koľko prospešných účinkov sa nachádza v jednom výrobku.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Vyzbrojte sa proti alergiám
Bez bolesti
Nenápadná celiakia
6 vychytávok, ktoré si vziať na dovolenku k moru
Vyhnite sa problémom

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov