NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

16-08-2011

Prečo užívať probiotiká v staršom veku?

U starších ľudí je priebeh bežných infekcií a ich dopad na organizmus výraznejší ako u mladých. Je to spôsobené tým, že v staršom veku sa obranyschopnosť, ale i schopnosť regenerácie organizmu výrazne znižuje. Ideálne je preto pôsobiť preventívne pred vznikom chorôb.

Ak je pri liečbe infekcií a chorôb predpísaná liečba antibiotikami, prichádza nielen k vyplieneniu patogénnych baktérií, ale aj zníženiu počtu baktérií črevnej mikroflóry. Vtedy dochádza k vzniku hnačiek spojených s užívaním antibiotík. Môžeme sa im ale vyhnúť zvýšeným príjmom probiotických kultúr.

U starších ľudí je zvýšené riziko infekčných hnačiek a zápalov čreva. Tieto ochorenia výrazne oslabujú organizmus seniorov. Časté sú i zápchy spôsobené spomalenou peristaltikou (pohybom čriev) vo vyššom veku. Strava bohatá na ovocie a zeleninu a zvýšený prísun probiotických kultúr sú najlepším a najšetrnejším pomocníkom v boji proti komplikáciám tohto charakteru.

Živé probiotické kultúry osídľujú našu črevnú mikroflóru po celý život. Pomáhajú nám pri trávení, v boji proti infekciám a v prevencií infekčných ochorení. Preto je dôležité vedieť o ich existencií a vytvárať im ideálne podmienky na rast. Za to sa nám ony odmenia silnou obranyschopnosťou a zdravým trávením.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

6 vychytávok, ktoré si vziať na dovolenku k moru
Osvedčené tipy na reštart imunity
Čo môžu poriešiť probiotiká?
Ako spoznáte kvalitné probiotikum pre deti?
Imunita sa s vekom mení

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov