NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

16-08-2011

Prečo užívať probiotiká v staršom veku?

U starších ľudí je priebeh bežných infekcií a ich dopad na organizmus výraznejší ako u mladých. Je to spôsobené tým, že v staršom veku sa obranyschopnosť, ale i schopnosť regenerácie organizmu výrazne znižuje. Ideálne je preto pôsobiť preventívne pred vznikom chorôb.

Ak je pri liečbe infekcií a chorôb predpísaná liečba antibiotikami, prichádza nielen k vyplieneniu patogénnych baktérií, ale aj zníženiu počtu baktérií črevnej mikroflóry. Vtedy dochádza k vzniku hnačiek spojených s užívaním antibiotík. Môžeme sa im ale vyhnúť zvýšeným príjmom probiotických kultúr.

U starších ľudí je zvýšené riziko infekčných hnačiek a zápalov čreva. Tieto ochorenia výrazne oslabujú organizmus seniorov. Časté sú i zápchy spôsobené spomalenou peristaltikou (pohybom čriev) vo vyššom veku. Strava bohatá na ovocie a zeleninu a zvýšený prísun probiotických kultúr sú najlepším a najšetrnejším pomocníkom v boji proti komplikáciám tohto charakteru.

Živé probiotické kultúry osídľujú našu črevnú mikroflóru po celý život. Pomáhajú nám pri trávení, v boji proti infekciám a v prevencií infekčných ochorení. Preto je dôležité vedieť o ich existencií a vytvárať im ideálne podmienky na rast. Za to sa nám ony odmenia silnou obranyschopnosťou a zdravým trávením.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Kde je zdravá imunita, tam je dobrá nálada
Keď tráviace problémy pokazia dovolenku
Nástrahy antibiotík
Sužujú vás intímne problémy?
Čo má spoločné imunita a chorobnosť detí?

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov