NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

18-06-2014

Rady, ako stráviť pobyt na slnku bez problémov

Väčšina z nás si uvedomuje, že slnečné žiarenie môže byť nebezpečné, no aj napriek tomu nedodržujeme pokyny odborníkov, ktorí zdvíhajú „varovný prst” pred nezodpovedným opaľovaním.

Slnečné lúče potrebujeme

Je to tak. Slnečné lúče naše telo naozaj potrebuje. Rozmýšľate prečo? Vďaka nim získavame prospešný vitamín D. Ten pozitívne ovplyvňuje zdravie kostí, kože, zlepšuje imunitu a reguluje hladinu vápnika a fosforu v krvi. Práve slnenie je najlepší a najednoduchší spôsob, ako tento vitamín získať.

Na Slovensku dokáže naše telo spracovať vitamín D z UVA žiarenia len v čase od 11:00 do 13:00 hod. Je to kvôli jeho dopadu na zemský povrch v  45 stupňovom uhle. Na to, aby sme získali potrebné množstvo dennej dávky vitamínu D, nám stačí maximálne 15 minút na slnku v spomínanom čase. A prečo je opaľovanie také nebezpečné?

Opaľovanie predstavuje riziko

Vplyv slnečného žiarenia sa za poslendé desaťročia výrazne zmenil. Ohrozuje nás oslabená ozónová vrstva, cez ktorú ľahko preniká UVA a UVB žiarenie. Pri neprimeranom zdržovaní sa na slnku, sa môžeme spáliť alebo dostať nepríjemnú alergickú reakciu. Ak si nebudeme dávať pozor a spálenie našej kože sa bude opakovať, zníži sa nám ochranná funkcia buniek. Takýmto spôsobom si môžeme privodiť rakovinu kože.

Predísť zdravotným problémom sa dá tým, že sa budeme opaľovať s mierou a pokožku si budeme natierať kvalitnými opaľovacími prostriedkami. Dôležitá je aj pravidelná kontrola znamienok u kožného lekára.

Užitočné rady na záver

  • Začnite s opaľovaním veľmi opatrne. Opaľujte sa v krátkych intervaloch.
  • V čase od 11:00 do 15:00 hod. obmedzte pobyt na slnku na minimun, pretože slnečné žiarenie je vtedy najintenzívnejšie a mohlo by poškodiť bunky na koži
  • Pite množstvo tekutín počas celého dňa.
  • Pred letnou dovolenkou dodajte organizmu betakarotén.
  • Deti do troch rokov by sa nemali vystavovať priamemu slnečnému žiareniu.
  • Pokiaľ beriete antibiotiká, vyhýbajte sa slnečným lúčom.
  • Používajte kvalitné prípravky na kožu a natierajte sa niekoľkokrát denne.
  • Ak sa u vás niekedy objavila alergia na slnko, predídte jej vzniku ochrannými sprejmi alebo krémami.

Prospešný sprej pre vašu pokožku je Allesun sprej, ktorý vás vďaka jeho zloženiu ochráni pred vznikom kožných reakcií a alergií na slnko. Sprej sa ľahko aplikuje a rozotiera. Dávajte si ho každé 2 až 3 hodiny. Potešíme vás, pretože sa v ňom nenachádzajú žiadne parfémy ani parabémy. Takže ho môžu používať aj ženy počas tehotentstva a dojčenia. Tento produkt je vhodný aj pre ľudí a malé deti s atopickým ekzémom.

Ak ste sa nestihli pripraviť na slnenie a prekvapila vás alegická reakcia na pokožke,natrite sa Allersun krémom. Jeho faktor SPF 30 vás ochráni pred UV lúčmi. Jeho účinky zmiernia príznaky alergie. Okrem toho bude vašu pokožku regenerovať a hydratovať.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

default
Peľové kalendáre
Ak užívate antibiotiká, nezabúdajte na probiotiká!
Fascinujúci, no zložitý svet vírusov a baktérií
Ako užívať probiotiká s antibiotikami?
Ako sa detoxikovať?

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov