NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

29-07-2014

6 vychytávok, ktoré si vziať na dovolenku k moru

Napriek tomu, že väčšina z nás cestuje za slnkom s obrovskými kuframi, tých skutočne dôležitých vecí, ktoré pri mori skutočne oceníte, nie je až tak veľa. Ak si nezabudnete pasy, bežné lieky a peniaze, na dovolenkovú pohodu vám bude stačiť pár kúskov.

Pohodlné plavky

Chcete dobre zaplávať aj získať pekné opálenie? Zabudnite na extravagantné strihy, ktoré na tele vytvárajú všelijaké čudesné biele miesta a po niekoľkých tempách v mori sa uvoľňujú na nečakaných miestach. Ani klasické plavky nemusia byť nuda, ak siahnete po výrazných, žiarivých farbách.

Kvalitná opaľovacia kozmetika

Pekné opálenie je v našich zemepisných šírkach doslova synonymom pre fajn dovolenku. Základné pravidlá pre zdravé opaľovanie sú notoricky známe. Kvalitný, najlepšie vodoodolný prípravok a opaľovanie v správnom čase. Znie to jednoducho, ale len si spomeňte, koľkokrát sa vám podarilo priškvariť sa. Tráviť slnečné dni vzdychajúc od bolesti na hotelovej izbe nie je žiadna výhra.

Preto okolo poludnia zásadne siestujte vo vnútri alebo aspoň v tieni. Doobeda a podvečer sa pred kúpaním a slnením starostlivo natrite kvalitným prípravkom. Odporúčame, vybrať si opaľovák v lekárni. Ak zvolíte Allersun krém alebo sprej, ste zároveň chránení pred vznikom slnečnej alergie. Ochranný faktor 30 a vodoodolnosť sú samozrejmosťou.

Nezabudnite chrániť oči kvalitnými slnečnými okuliarmi a hlavu klobúkom, šiltovkou alebo šatkou. Na záver dňa si doprajte dôkladné ošetrenie pokožky po opaľovaní.

Čítačka kníh

Ak nie ste zrovna typ, ktorý by mal nutkanie spoznať počas dvoch dovolenkových týždňov polovicu krajiny, netrápte sa. Užite si oddych po svojom. Nechajte svojich akčných členov zájazdu behať, kade chcú, a vy si pokojne vychutnajte obľúbenú pláž, driemanie a knihy. Nie je to žiadny hriech. Ťahať však tri – štyri tituly do lietadla je zbytočné. Čítačka je na dni voľna ako stvorená. Nezaberie veľa miesta, je ľahká a vy si do nej môžete stiahnuť knihy na niekoľko dovoleniek naraz.

Praktická plážová kabela

Nič vám neuľahčí presun na pláž a späť, ako šikovná, veľká plážová taška. Ideálne je, ak má dostatok priehradok. Ľahšie v nej udržíte poriadok a prehľad. Pri jej výbere zvážte materiál. Ideálny je plast, z ktorého dostanete piesok raz, dva, je ľahký a neškriabe pokožku namáhanú slnkom.

Dobrá spoločnosť

Áno, môžete sa vybrať na dovolenku s neobľúbeným bratrancom, alebo večne sa sťažujúcou svokrou. Ale potom bude oveľa ťažšie užiť si voľno v príjemnej atmosfére bez zbytočného napätia. Spoločnosť kamarátov a priateľov, s ktorými si rozumiete, je vždy dobrou voľbou.

Odvaha vyskúšať niečo nové

Aj keď nie ste dobrodružný typ, vyskúšať niečo nové má vždy osviežujúci účinok. Stráviť voľno iba v rezorte je jednoducho škoda. Nemusíte hneď organizovať výstup na najvyššiu dostupnú horu. Stačí konverzácia s miestnymi obyvateľmi, ochutnávka miestnych špecialít, či neplánovaný výlet do okolia.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Prečo užívať probiotiká pri strese a zvýšenom zaťažení organizmu?
Candida albicans – ženský nepriateľ
Čarovné potraviny
Keď pokožka reaguje na lieky alergiou
Môže imunitný systém ovplyvniť naše správanie?

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov