NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

26-11-2013

Prvé príznaky tehotenstva – II.časť

Máte silný pocit, že prvotné príznaky tehotenstva ako sú opuchnuté prsia, únava, zvláštne chute a vône na Vás úplne sedia? Ponúkneme Vám ďalšie typické prejavy začínajúceho tehotenstva a možno ešte pred definitívnym potvrdením od lekára budete tušiť, že „ste v tom“ :o)

5. Mierne krvácanie alebo kŕče v podbrušku

krvácanieOplodnené vajíčko sa viaže k sliznici maternice približne v 10 až 14 dní od oplodnenia, čo môže mať za následok slabé špinenie, ktoré môže byť doprevádzané aj kŕčmi v oblasti podbruška. Pokiaľ sa od tohto špinenia nedostaví menštruácia,môžete si začať robiť tehotenský test.

 

6. NÁLADOVOSŤ

náladovosťRozplačete sa pri bežnom rozhovore s priateľom či stačí na to len pohľad unudenej predavačky v obchode? Záplava hormónov vo vašom tele spôsobuje neobvykle emocionálne výkyvy vašej osobnosti. Z dobrej nálady zrazu bez dôvodne prejdete do plačlivého stavu. Netreba sa však obávať, časom sa telo vyrovná aj s týmto problémom.

 

7. POCIT NA ODPADNUTIE ČI ZÁVRATE

závraťRozšírené cievy, znížený krvný tlak môže spôsobiť pocit, ako keby sa s vami točil svet a vy váhate, či ste na veľkom alebo malom kolotoči. Pocit na omdletie na začiatku tehotenstva môže byť vyvolaný aj nízkou hladinou cukru v tele.

 

8. ČASTÉ MOČENIE

časté močenieEšte ani nemáte bruško, váhate či ste vôbec tehotná, a pri tom už stále musíte chodiť na malú potrebu?Už v prvých týždňoch do začiatku druhého trimestra sa môže prejaviť časté močenie, ktoré je zapríčinené zvýšenou činnosťou obličiek. Po zostúpení plodu do panvy pred pôrodom sa opätovne zvýši tlak na močový mechúr, čo zapríčiní znovu časté močenie.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Prečo je imunita taká dôležitá?
Crohnova choroba a jej nepríjemné príznaky
Je Vaše dieťa často choré? Problém môže byť v imunitnom systéme
Chutné probiotiká
Imunita sa s vekom mení

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov