NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

16-02-2015

Ako spoznáte kvalitné probiotikum pre deti?

Malé deti a ich postupne sa vyvíjajúca obranyschopnosť musia často bojovať s hnačkami, či dôsledkami antibiotickej liečby. Ak chcete dobu liečby skrátiť podaním probiotík, je dobré poznať pár základných vecí, s ktorými bude výber kvalitného prípravku jednoduchší.

Počet baktérií

Platí jednoduché pravidlo – čím viac, tým lepšie. Bohužiaľ niektorí výrobcovia deklarujú na obaloch úplne iné čísla, ako sa nachádzajú v probiotikách. Je dobré, ak si vyhľadáte testy a porovnania medzi jednotlivými probiotikami.

Pri samotnom výbere potom uprednostnite prípravok, ktorý dokáže uchovať živé baktérie v rovnakej kvalite počas celej doby životnosti. Napríklad Infants Dophilus, ktorý môžete podávať od narodenia, je tzv. chladničkové probiotikum. To znamená, že by ste ho počas celej doby životnosti mali skladovať v chlade. Jeho výhodou je, že ani krátke prerušenie chladničkovania mu neuškodí. Preto ho bez zníženia účinnosti môžete vziať na výlet alebo dovolenku.

Či už si vyberiete chladničkové alebo nechladničkové probiotikum, nezabudnite rešpektovať podmienky skladovania. Inak nemôžete očakávať deklarované účinky.

Počet probiotických kultúr a ich kombinácie

Na etiketách sa môžete stretnúť aj s označením počtu „kmeňov baktérií“. Opäť platí čím viac, tým lepšie, pretože na každom úseku tráviaceho traktu sú potrebné iné baktérie.

Pozor, aj kombinácia probiotických kultúr je dôležitá. Mala by byť prispôsobená deťom a ich potrebám. Čím menší drobec, tým pozornejšie vyberajte. V tomto sa najskôr zorientujete podľa názvu. Väčšinou už napovedá, pre koho je daný výrobok určený a tomu by mala zodpovedať aj kombinácia probiotických kultúr. S Infants Dophilus alebo Children Dophilus sa nemôžete pomýliť.

Spôsob užívania

Keďže vyberáte probiotiká pre svoje dieťa, vy najlepšie viete, ktorý spôsob podávania vám bude vyhovovať. Vo všeobecnosti sú pre najmenších vhodnou konzistenciou kvapky alebo prášky, ktoré jednoducho rozmiešate v potrebnom množstve tekutiny. Pozor, nezarábajte zbytočne viac probiotika, ako dieťa zvládne skonzumovať na jedenkrát.

Výrobca probiotík

Ak vám v užšom výbere ostanú dve – tri probiotiká, uprednostnite tradičného, renomovaného výrobcu. Budete mať istotu, že s výrobou probiotík nezačal včera na kolene a že vášmu dieťatku naozaj poskytnete komplex živých baktérií, ktoré dokážu podporiť jeho imunitný systém v boji s vírusovou hnačkou či nafukovaním, alebo bolesťou bruška.

Ak vám ani výrobca nepomôže zúžiť výber na jeden produkt, pozrite si dátum spotreby a vyberte si z užšieho kola to najčerstvejšie.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Ako posilniť imunitný systém na jeseň a zimu?
Aký majú význam probiotiká?
Ako si napraviť trávenie po sviatkoch
Prečo je imunita taká dôležitá?
Celiakia – choroba detí aj dospelých

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov