NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

08-07-2014

Dovolenkový relax a problémy s pokožkou

A je to tu! Leto začína bežať v plnom prúde a každý myslí na ten deň, kedy sa dočká svojej vysnenej dovolenky v práci. A kam sa cez leto vybrať? No predsa k moru – miesto, kde si naplno užijete dovolenkový relax.

Čo najčastejšie robievate na dovolenke? V prvom rade dúfame, že nemyslíte na prácu, ale plávate, bavíte sa, primerane sa opaľujete a najmä, natierate sa opaľovacím krémom. Ochrana pred slnkom je prvoradá vec, na to nezabúdajte.

Natieranie opaľovacím krémom

Určite ste už niekedy spravili to, že ste prišli na pláž, okúpali sa, chvíľu sa slnili a až potom ste si spomenuli na nejaký ten opaľovací krém. Takýto postup nie je celkom správny. Pokožku by ste si mali natrieť približne 30 minút pred tým, ako sa začnete opaľovať. Hneď, ako vyjdete von, začne na vás pôsobiť UV žiarenie zo slnečných lúčov, na ktoré reaguje vaša pokožka.

Pokiaľ sa dostatočne neošetríte, na koži sa vám môže objaviť alergická reakcia v podobe červených svrbiacich vyrážok, pľuzgierikov, opuchov a pod. Vysnívaný relax sa zmení na nepríjemné peklo. Opaľovanie bude pre vás neprijateľné a vy si dostatočne neužijete svoju dovolenku, na ktorú ste sa tak tešili.

Používame opaľovací krém správne?

Občas zostaneme prekvapení, keď sa spálime na miestach, o ktorých sme si mysleli, že ich nie je nutné natierať. Vlastne nás ani nenapadlo, že by sme ich mali natrieť. Okrem hlavných častí nášho tela, ktoré si zvyčajne natierame, by sme nemali zabudnúť na uši, priehlavky, šiju a ostatné nenápadné záhyby na koži. Sú to totiž miesta, ktoré vedia pri spálení naozaj bolieť. Nenatierajte sa presne podľa okrajov vašich plaviek. Pri pohybe sa látka na tele hýbe, odhalí sa a aj malá časť neošetrenej pokožky sa spáli.

Pravidelným natieraným sa ochranným prostriedkom s vyšším faktorom predídeme aj šúpaniu kože po jej spálení. Šúpanie sa na našej pokožke objaví po neprimeranom opálení, ktoré dehydrovalo kožu. Takýmto spôsobom sa snaží zregenerovať. Nie je to však príjemný pocit a fľaky na tele po dovolenke nás tiež nepotešia. Nová pokožka je zreteľne bledšia oproti tej, čo sa šúpe.

Čo vyrieši naše trable s pokožkou?

Riešením je nepodceniť situáciu a pripraviť sa na slnečné lúče. Odporúčame vám zadovážiť si Allersun sprej, ochranný prostriedok proti slnečným lúčom a alergii, ktorý vás obráni pred spálením pokožky a zároveň ju hydratuje. Aplikácia je veľmi jednoduchá, sprej stačí pred použitím potriasť a nastriekať priamo na pokožku. Opakujte každé dve až tri hodiny. Allersun sprej sa rýchlo vstrebe, takže o ňom nebudete vedieť. Nenachádzajú sa v ňom parabény ani parfémy.

Pýtate sa prečo sa práve na vašej pokožke objavila alergická zápalová reakcia? Môže za to vaša precitlivenosť na slnečné lúče a neprimeraná reakcia vašej pokožky na ultrafialové žiarenie. Neplačte nad „rozliatym mliekom” a rýchlo použite Allersun krém. Je to bojovník, ktorý alergiu zmierni a a upokojí vašu pokožku. S Allersun krémom si zabezpečíte úľavu pri vašich problémoch. Má ochranný faktor SPF 30.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Sprievodca vitamínmi a minerálmi života
Tradične pre zdravie
Ak užívate antibiotiká, nezabúdajte na probiotiká!
V boji s alergiami deťom pomáhajú aj probiotiká
Ako si napraviť trávenie po sviatkoch

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov