NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Alergia

12-05-2015

Ako pomôcť malému alergikovi ?

V ranom detskom veku sú najčastejšie potravinové alergie. Najmä alergia na bielkovinu kravského mlieka a atopická dermatitída. Vďaka dozrievaniu imunitného systému zvykne alergia na kravské mlieko do 3 rokov vymiznúť. S alergiou na pele a roztoče sú vyhliadky menej optimistické. Preto vám prinášame pár tipov, ako uľahčiť život malým alergikom.

Prispôsobte domácnosť

Odstráňte koberce, závesy, záclony, kožušiny a podobné lapače prachu. Podlahy umývajte na mokro. Používajte kvalitné vysávače. Nezabúdajte čo najčastejšie prať posteľnú bielizeň. Dôležitou súčasťou pokojného spánku je antialergický matrac, vankúš a paplón. Tabu sú domáce zvieratká. Bude najlepšie, ak drobcovi kúpite umývateľné hračky. Samozrejmosťou by malo byť používanie čističiek vzduchu a nefajčiarske prostredie. Vyhnite sa výzdobe bývania kvitnúcimi halúzkami bahniatok a iných jarných stromov.

Posilňujte imunitu

Čím silnejší je imuntitný systém, tým lepšie zvláda nápor alergénov. V závislosti od veku dieťaťa môžete jeho imunitu systematicky posilňovať. Najmä dojčením. Dobrým pomocníkom sú aj špecializované probiotiká. Infants Dophilus môžete dieťaťu podávať už od narodenia. Zmierňuje prejavy atopie a ekzémy, pôsobí preventívne voči vzniku alergií a zároveň stimuluje obranyschopnosť organizmu.

Deťom od troch rokov môžete pomôcť aj PRP proteínmi. Sú to látky, ktoré učia imunitu správne fungovať. Majú jedinečnú schopnosť upravovať odpoveď imunitného systému a stimulovať produkciu leukocytov. Pôsobia oveľa rýchlejšie ako iné molekuly stimulujúce aktivitu imunitného systému (napr. echinacea, hliva ustricová, betaglukán, aloe vera, oligosacharidy, rôzne multivitamíny, megadávky vitamínu C či zinku).

Patentovaný komplex s viac ako 80 druhmi PRP proteínov nájdete v prípravku Optimun sprej. Jeho účinok je mimoriadne rýchly práve vďaka sprejovej forme. Stačí si ho nastriekať pod jazyk. Aplikácia zaručuje prienik PRP proteínov priamo do krvného obehu. U mnohých pacientov sa účinok Optimun spreja prejaví už do 24 hodín. Účinky PRP proteínov boli preukázané mnohými klinickými štúdiami.

 

Podobné články

Nevzdávajte sa športu pre alergiu
Poznáte hrozby neliečených alergií?
Máte alergiu a plánujete dieťa? Pripravte pre neho vhodné prostredie
Senná nádcha, čo s ňou?
Alergia: dôkaz oslabenej imunity

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov