NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

02-10-2011

Prečo užívať probiotiká pri strese a zvýšenom zaťažení organizmu?

Stres a nevyvážená strava sú príčinami zníženej obranyschopnosti organizmu. Je faktom, že stres narúša aj zdravé trávenie. Nepravidelná a nevyvážená strava s nedostatkom vlákniny spôsobuje zmeny v zložení črevnej mikroflóry a oslabuje ju.

Zvýšenou konzumáciou ovocia, zeleniny, celozrnných produktov a probiotických kultúr výrazne pomôžeme našej mikroflóre a zároveň posilníme imunitu. Pri vyčerpávajúcej práci a každodenných povinnostiach sú totiž problémy s trávením presne tým čo naozaj nepotrebujeme.

Stabilizácia črevnej mikroflóry je dôležitá pri zachovaní samoliečiacej schopnosti tela. Zdravá mikroflóra obsahuje cca 1014 baktérií, čo je približne 10-krát viac ako je buniek nášho tela.

Črevné baktérie tvoria ochrannú zónu pred patogénmi v črevách a sú producentmi vitamínov skupiny B, kyseliny listovej a vitamínu K. Zlepšujú trávenie, pomáhajú pri vyprázdňovaní, sú pomocou pri zvýšenej plynatosti.

Pri vyčerpávajúcej práci a každodenných povinnostiach sú nám problémy s trávením a infekčnými ochoreniami veľkou príťažou. Viac odpočinku, užívanie probiotík a strava bohatá na vlákninu sú účinnou prevenciou.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Ako bojovať s oparom
Alergia na peľ vám nemusí rozmazať celú jar
Na zdravie dieťaťa myslite už od prvých dní tehotenstva
default
Peľové kalendáre
Nástrahy antibiotík

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov