NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

02-10-2011

Prečo užívať probiotiká pri strese a zvýšenom zaťažení organizmu?

Stres a nevyvážená strava sú príčinami zníženej obranyschopnosti organizmu. Je faktom, že stres narúša aj zdravé trávenie. Nepravidelná a nevyvážená strava s nedostatkom vlákniny spôsobuje zmeny v zložení črevnej mikroflóry a oslabuje ju.

Zvýšenou konzumáciou ovocia, zeleniny, celozrnných produktov a probiotických kultúr výrazne pomôžeme našej mikroflóre a zároveň posilníme imunitu. Pri vyčerpávajúcej práci a každodenných povinnostiach sú totiž problémy s trávením presne tým čo naozaj nepotrebujeme.

Stabilizácia črevnej mikroflóry je dôležitá pri zachovaní samoliečiacej schopnosti tela. Zdravá mikroflóra obsahuje cca 1014 baktérií, čo je približne 10-krát viac ako je buniek nášho tela.

Črevné baktérie tvoria ochrannú zónu pred patogénmi v črevách a sú producentmi vitamínov skupiny B, kyseliny listovej a vitamínu K. Zlepšujú trávenie, pomáhajú pri vyprázdňovaní, sú pomocou pri zvýšenej plynatosti.

Pri vyčerpávajúcej práci a každodenných povinnostiach sú nám problémy s trávením a infekčnými ochoreniami veľkou príťažou. Viac odpočinku, užívanie probiotík a strava bohatá na vlákninu sú účinnou prevenciou.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Čo spôsobuje poruchy trávenia
Ako bojovať s oparom
Posilnite si na jeseň svoju imunitu
Fascinujúci, no zložitý svet vírusov a baktérií
Zdravá OHSO čokoládka namiesto salóniek

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov