NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

22-05-2014

Pomôžte deťom s trávením

Deti v každom veku postihujú problémy s trávením. Viete, ako im môžete pomôcť?

Hoci u dospelých či kolegov počujeme často, že majú nejaké tráviace ťažkosti, niekedy zabúdame, že deti nimi trpia rovnako či dokonca častejšie. Pozor, nemusí teda nevyhnutne ísť o spôsob, ako sa vyhnúť ťažkej písomke či skúšaniu učiteľa. Preto svoje deti počúvajte, pozorujte a problémy včas odhaľte.

Sme totiž zvyknutí, že najmä deti v predškolskom veku sú veľmi vynaliezavé. Často si však nedávajú pozor na to, čo jedia, a tak prichádzajú problémy. O to viac, že črevná mikroflóra neovplyvňuje len trávenie, ale aj celkový stav imunity, kožné ochorenia, obranyschopnosť a iné. Preto by ste mali nielen pozorovať ich vývin v oblasti, ale ho aj patrične usmerniť a ak mladý organizmus nevládze, dopomôcť mu probiotikami.

Nepríjemná dojčenská kolika

Postihuje naše najmenšie ratolesti a dáva zabrať obom, rodičom i dieťatku. Je to totiž neutíchajúci plač dojčaťa, ktorý trvá často 3 hodiny, no nezriedka i viac. Už samotný záchvat plaču je pre rodičov stresujúci, nieto ešte hľadať jeho príčinu. Prichádza pravidelne, no náhle. Vaše dieťa môže byť celý deň pokojné, avšak v určitú hodinu, viac ako trikrát do týždňa, to príde.

Ako ju spoznáte

Nie je plač ako plač. Ako však spoznáte dojčenskú koliku? Mamičky svoje dieťatko dokonale poznajú, a tak skúseným okom rozpoznajú jej prejavy. Hoci sa záchvat môže prejaviť kedykoľvek počas dňa, najčastejšie prichádza v predvečerných a večerných hodinách. Dojča sa nápadne napína a ohýba v brušku, priťahuje k nemu nožičky. Môžete si všimnúť aj to, že je červenšie v tvári ako pri obyčajnom plači.

Čo spôsobuje koliku

Príčin je naozaj mnoho a sú navyše veľmi rôznorodé. Mnoho lekárov vám dokonca povie, že ide o normálnu vec, ktorá sa v určitom období vývoja, jednoducho, objaví. Medzi najčastejšie príčiny však patrí plyn, ktorí sa hromadí v čreve a spôsobuje bolestivú koliku. Takisto sa niekedy kvôli nedostatočne vyvinutej tráviacej sústave potrava vracia zo žalúdka späť do pažeráka, a to býva pre dieťatko veľmi nepríjemné.

Ako riešiť detské problémy s trávením

Či už má problémy vaše staršie dieťa alebo to najmenšie, väčšinu problémov pomôžu vyriešiť probiotiká. Pochopiteľne príde otázka – je to pre moje dieťa bezpečné? Samozrejme, ak zvolíte  starostlivo. Tak ako existujú na trhu probiotiká, ktorá vášmu dieťaťu pomôžu, nevhodným výberom môžete naopak uškodiť. Pozorujte najmä vekovú skupinu detí, pre akú sú určené. Preto pre deti v predškolskom či školskom veku odporúčame probiotiká Children Dophilus. 

A čo pre tých najmenších – existuje aj pre ne účinné riešenie? Tak ako im venujú špeciálnu pozornosť mamičky, venuje im ju aj probiotikum Infants Dophilus, ktorý prihliada na špecifické požiadavky dojčaťa. Je vhodný už od narodenia a pomáha nielen črevnej mikroflóre, ale zodpovedá aj za správnu aktiváciu imunitného systému.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Nenechajte pôrod prevrátiť vám život naruby
Čo môžu poriešiť probiotiká?
Ako si napraviť trávenie po sviatkoch
Bez bolesti
Rady, ako stráviť pobyt na slnku bez problémov

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov