NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

09-02-2015

Probiotiká – v čom vedia pomôcť najmenším

O probiotikách ste už určite počuli. Poznáte situácie, kedy výborne pomáhajú malým deťom?

Dojčené deti dostávajú každý deň v podobe materského mlieka prebiotickú bombu. To im pomáha budovať funkčnú imunitu. Obranyschopnosť sa však len buduje, preto aj napriek dojčeniu môže dieťa podľahnúť rôznym ochoreniam.

V nasledujúcich prípadoch v rámci liečby podávajte aj probiotiká. Ich pozitívny účinok pri vírusových črevných infekciách, antibiotickej liečbe a niektorých druhoch alergií je preukázaný.

Vírusové črevné infekcie

V rôznych štúdiách bol dokázaný pozitívny účinok probiotík pri liečbe hnačiek. Už v druhý deň používania probiotík sa znížil počet stolíc u detí liečených probiotikami oproti tým neliečeným.

V prípade hnačiek malému pacientovi podajte Infants Dophilus PLUS. Je to probiotikum so špeciálne zvýšenou koncentráciou prospešných baktérií nastavené presne pre prípady akútnych hnačkových stavov dieťaťa. Je v praktickej forme prášku, takže ho jednoducho rozrobíte do malého množstva tekutiny.

Liečba antibiotikami

Pri antibiotickej liečbe sa antibiotiká a ich metabolity dostanú do črevného traktu, kde môžu poškodiť aj baktérie prospešné črevu. Probiotiká upravujú pomery v črevách, opäť vytvárajú rovnováhu narušenú antibiotikami. Preto by mali byť súčasťou každej antibiotickej liečby.

Pri výbere doplnkovej probiotickej liečby pre vášho drobca voľte prípravok, ktorý zohľadňuje jeho vek. Infants Dophilus je vhodný od narodenia do piatich rokov, Children Dophilus potom od piatich rokov.

Alergia

Užívanie probiotík pomáha pri podpore imunitného systému malých detí, aby sa rozvíjal správnym spôsobom a zabránilo sa tak vzniku niektorých alergií, ekzémov alebo astmy. U detí s vysokým rizikom alergie, ktorým boli podávané probiotiká aspoň 6 mesiacov, sa výskyt alergických ochorení znížil oproti neliečeným deťom na polovicu. Účinky probiotík sa nepotvrdili pri alergii na kravské mlieko.

Vo všeobecnosti i u nás lekári pri kožných problémoch detí s nábehom na ekzém, respektíve už pri výskyte ekzému odporúčajú užívanie probiotík, a to nielen vo forme potravín, ale aj výživových doplnkov, akým je aj Infants Dophilus. Probiotický prášok účinne štartuje imunitný systém dieťaťa. Má špecálne zloženie, vďaka ktorému ho dieťaťu môžete podávať už od narodenia.

Ak ešte nemáte v rodinnej lekárničke Dophilus, stačí pár klikov na www.monsea.sk Tu nájdete probiotických pomocníkov nielen na detské, ale aj špecifické problémy dospelých.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Rady, ako stráviť pobyt na slnku bez problémov
Tradične pre zdravie
Vedeli ste, že antibiotiká na vírusy neúčinkujú?
Ako posilniť imunitu dieťaťa?
Last minute na konci letnej sezóny

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov