NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

16-04-2014

Alergia na peľ vám nemusí rozmazať celú jar

Nočná mora každého alergika sa naplní príchodom jari. Pre ostatných krásna rozkvitajúca príroda – pre neho rozmazaná šmuha spoza zaslzených očí. Bráňte sa účinnejšie, pomôže vám v tom aj náš peľový kalendár.

Na jar sa prebúdza nielen príroda, ale u mnoho ľudí aj alergia. Už to poznáte – ešte ani včielky nelietajú a vy už viete, že je tu. Upozornia vás na to prejavy alergie. Je to obzvlášť náročné obdobie pre alergikov, ktoré dá zabrať organizmu a často i okoliu. Priveľa “spúšťačov” je doslova vo vzduchu a vy nemáte šancu sa im vyhnúť. Môžete ich však prekabátiť.

Peľová alergia

To je tá jarná. Prejavuje sa sennou nádchou, opuchom slizníc, sťaženým dýchaním či zapchatým nosom, no ničím výnimočným nie sú ani kašeľ, kýchanie a svrbenie mäkkého podnebia. Čo ju vlastne spôsobuje? Neobviňujte hneď všetky pele, pretože najčastejšie ju spôsobujú práve tie z divo rastúcich tráv, zo stromových peľov najviac alergizujú brezy a liesky. A kedy kvitnú tie neplechy?

kalendar_travy

Kedy vás prepadnú?

Na jar vás potrápia hlavne pele kvitnúcich stromov, najčastejšie brezy, liesky a topole. Tie kvitnú najmä v marci a apríli, takže sa pripravte. Silní alergici, ktorých dráždia aj trávy, dostanú dvojitý zásah, pretože jar je aj ich obdobím – najmä apríl až august. Naopak byliny kvitnú skôr v druhej polovici roku, ich sezóna je vo väčšine prípadov od mája až do septembra, ambrózia dokonca až do októbra. Chcete vedieť, kedy udrie práve tá vaša alergia? Pozrite sa, kedy ju treba očakávať.kalendar

Keď v tom nie ste sami

Pomôžu vám rôzne prípravky. Každý alergik už má svoje overené lieky, po ktorých siaha prinajmenšom rok čo rok. Tie sú, samozrejme, prispôsobené vašim potrebám a konkrétnej forme alergie – najčastejšie sú však alergické nádchy.

Na tie vám pomôžu nosné spreje, avšak vyberajte starostlivo, niektoré môžu zastaviť alergické prejavy, no na úkor drastického útoku na vašu sliznicu. Siahnite napríklad po nosovom spreji Allerhin, ktorý nielen utíši alergiu, ale je aj šetrný k sliznici, ale ju aj chráni a uľahčuje jej hojenie a zlepšuje regeneráciu jej buniek.

Môžete tiež siahnuť po spreji Optimun, ktorý si jednoducho aplikujete od jazyk. Ten na rozdiel od spreju Allerhin, ktorý tíši príznaky, ide k zdroju a vďaka PRP proteínom naučí váš imunitný systém správne fungovať a alergie už budú iba nepríjemné spomienky.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Čarovné potraviny
Byť zdraví, je najkrajší darček na Vianoce
Ako si napraviť trávenie po sviatkoch
Tráviace problémy, kŕče a nafúknuté brucho
Čo spôsobuje poruchy trávenia

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov