NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

03-10-2011

Žije v nás viac baktérií ako je buniek nášho tela

Baktérie – priatelia

Probiotické baktérie sa skúmajú už desiatky rokov. Podľa látok, ktoré tvoria, a podľa metabolizmu ich vedci začlenili do skupín. Medzi probiotiká sa radia skupiny bifidobaktérie a laktobacilov, ale aj niektoré streptokoky, nepatogénne E.coli, kvasinky rodu Saccharomyces, a i.

Bifidobaktérie

Prvýkrát sa s nimi stretávame vďaka materskému mlieku. Tvoria až 90% detskej mikroflóry. Ako dospelí ich máme už len 10%. Pridávajú sa do jogurtov a sú súčasťou probiotických doplnkov.

Laktobacily

Názov lactobacillus je odvodený od kyseliny, ktorú tvoria – kyseliny mliečnej. Tá znižuje pH v čreve a na vaginálnej sliznici, čím zhoršuje životaschopnosť patogénov a pôsobí preventívne proti zápalom či kandidózam.

Všetky skupiny probiotických baktérií pomáhajú udržať črevo zdravé a obnoviť poškodenú rovnováhu bakteriálnej mikroflóry. Preventívne bránia vzniku zápchy, hnačky a zápalu čreva. Zlepšujú imunitu, pomáhajú pri liečbe alergií a áft, ich účinky prospievajú pleti.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Ako sa detoxikovať?
Tipy na vianočné darčeky
Celiakia – choroba detí aj dospelých
Alergia na peľ vám nemusí rozmazať celú jar
Byť zdraví, je najkrajší darček na Vianoce

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov