NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

03-10-2011

Žije v nás viac baktérií ako je buniek nášho tela

Baktérie – priatelia

Probiotické baktérie sa skúmajú už desiatky rokov. Podľa látok, ktoré tvoria, a podľa metabolizmu ich vedci začlenili do skupín. Medzi probiotiká sa radia skupiny bifidobaktérie a laktobacilov, ale aj niektoré streptokoky, nepatogénne E.coli, kvasinky rodu Saccharomyces, a i.

Bifidobaktérie

Prvýkrát sa s nimi stretávame vďaka materskému mlieku. Tvoria až 90% detskej mikroflóry. Ako dospelí ich máme už len 10%. Pridávajú sa do jogurtov a sú súčasťou probiotických doplnkov.

Laktobacily

Názov lactobacillus je odvodený od kyseliny, ktorú tvoria – kyseliny mliečnej. Tá znižuje pH v čreve a na vaginálnej sliznici, čím zhoršuje životaschopnosť patogénov a pôsobí preventívne proti zápalom či kandidózam.

Všetky skupiny probiotických baktérií pomáhajú udržať črevo zdravé a obnoviť poškodenú rovnováhu bakteriálnej mikroflóry. Preventívne bránia vzniku zápchy, hnačky a zápalu čreva. Zlepšujú imunitu, pomáhajú pri liečbe alergií a áft, ich účinky prospievajú pleti.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Čo má spoločné imunita a chorobnosť detí?
Candida albicans – ženský nepriateľ
Vyzbrojte sa proti alergiám
V boji s alergiami deťom pomáhajú aj probiotiká
Herpesy a afty prezradia slabú imunitu

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov