NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

01-07-2014

SOS balíček na dovolenku

Balenie sa na dovolenku je pre niekoho horor a pre niekoho obľúbená predpríprava pred dovolenkou. S balením sa spája jedna veľká otázka: „na čo nemôžem zabudnúť?”

Krátke nohavice, tričko a plavky nie sú najdôležitejšou vecou, ktorú si máte zobrať so sebou k moru. Musíte sa pripraviť na to, že aj na dovolenke sa môžete spáliť alebo sa u vás prejaví alergická reakcia na koži. Buďte na to pripravení.

5 základných vecí, bez ktorých na dovolenku nechoďte

  • platný cetovný pas alebo občiansky preukaz
  • iné cestovné doklady (letenka, cestovné poistenie…)
  • peniaze, platobná karta
  • lieky
  • SOS balíček (opaľovacie krémy, spreje, upokojujúce prípravky na pokožku a proti alergickým reakciám…)

Balíček sme nazvali SOS preto, lebo vás zachráni v každej situácii. Je výborným pomocníkom pri problémoch s pokožkou. A práve vaša koža dostáva na dovolenke najviac zabrať. Preto jej musíte venovať najväčšiu pozornosť a nepodceniť slnečné lúče.

Kvalita je najjednoduchšie riešenie

Už pred letom sa na nás hrnú ponuky z rôznych firiem, ktoré nám núkajú krémy, spreje a oleje na opaľovanie. Z toľkého množstva je problém vybrať si. No na jednu vec by ste pri výbere nemali zabúdať  ̶  na kvalitu, ktorú si vaša pokožka zaslúži. Pokožka si totiž zapamätá každé spálenie.

Požiadavky sú vysoké, pretože potrebujete opaľovacie krémy a oleje s ochranným faktorom, no taktiež prípravky po opaľovaní. Používajte vyššie ochranné faktory, aby ste sa hneď v prvý deň na dovolenke nespálili. Pri mori je intenzita slnečného žiarenia silnejšia, preto musíte byť naozaj opatrní.

Aké opaľovacie produkty používať?

Natierajte si pravidelne rovnomernú vrstvu krému na opaľovanie a najmä niekoľkokrát za deň. Nenechajte sa oklamať tým, že keď je slnko za mrakmi, tak sa nespálite. Allersun sprej má ochranný faktor SPF 30, ktorý je ideálny na dovolenku pri mori. Vďaka spreju si vytvoríte ochranný film, ktorý vás ochráni pred UVA a UVB lúčmi. Okrem toho, tento sprej zabraňuje vytvoreniu slnečnej alergii a kožnej vyrážke, ktoré sa objavujú na pokožke pri pobyte na slnku.

Ďalšia vec, ktorá by nemala chýbať vo vašom SOS balíčku, je Allersun krém. Je to výborný pomocník, ktorý vám rýchlo pomôže pri podráždení, svrbení a zápalovej reakcii na koži. Dokáže vás zachrániť pred týmito nepríjemnými alergickými prejavmi, aby ste si mohli dokonale užiť vysnívanú dovolenku. Jeho ochranný faktor je 30 SPF.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Zoznámme sa, som vaša imunita
Alergia na slnko – poznáme viacero typov
Dá sa vyzrieť na chrípku?
Prvé prechladnutie neriešte hneď antibiotikami !
Keď na jar neposlúcha imunita

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov