NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

26-11-2013

Prvé príznaky tehotenstva – I.časť

Možno vám mešká menštruácia ešte len prvý deň alebo je tomu už niekoľko týždňov a vy stále váhate, či ste už tehotná alebo nie? V prvej sérii článku Vám ponúkne 4 najčastejšie príznaky tehotenstva, ktoré vám pomôžu rozlusknúť tehotenský rébus.

1. NEVOLNOSŤ

TEHOTENSTVO GRCAk ste práve po raňajkách pociťovali nutkanie na zvracanie alebo ste priam leteli od stola vyprázdniť svoj  ranný obsah žalúdka, môže ísť o jeden z príznakov tehotenstva. Ranná nevoľnosť, ktorá paradoxne napriek svojmu názvu môže trvať celý deň, ba dokonca aj noc, vyplýva z rýchlo rastúcej hladiny estrogénu a progesterónu, ktoré majú vplyv na žalúdok.

 

2. CITLIVÉ A OPUCHNUTÉ PRSIA

citlivé prsiaSú vaše prsia citlivé na jemný dotyk alebo v nich cítite napätie. Určite tento pocit poznáte blížiacou sa menštruáciou, ak tento pocit vynásobíte stomi a takto by ste opísali svoj aktuálny stav vašich prsníkov, môže ísť o ďalší príznak tehotenstva.

 

 

3. ÚNAVA

pregnancy-symptoms-3Ledva udržíte oči otvorené v práci či chodíte skôr do postele ako obvykle? Môže za to vaša hladina progesterónu, ktorá stúpa na začiatku tehotenstva, avšak časom sa upraví. Na porovnanie telo počas tehotenstva aj pri oddychu pracuje oveľa ťažšie než telo ženy, ktorá nie je tehotná a robí túru po horách, ibaže si túto námahu neuvedomuje. Na jednej strane telo vytvára placentu, pomocou ktorej dieťa žije a ktorá sa vyvíja až do konca prvého trimestra. Na druhej strane sa telo počas tehotenstva prispôsobuje značným telesným a duševným požiadavkám.

4. ZVLAŠTNE CHUTE A VONE

chute a vonePociťujete okamžitú chuť  dať si údenáča s kyslou uhorkou? Neodolateľná túžba po niektorých potravinách sa vyskytuje v mnohých prípadoch nie len na začiatku tehotenstva. Tak isto je zapríčinené aj váš citlivejší čuch na rôzne vône, výpary a podobne. Zrazu môžete zacítiť vôňu jedla, ktoré práve pripravujú susedia a dostanete v tom momente vlčí hlad alebo pravý opak vône, ktoré vám lahodili môžu vyvolať pocit na zvracanie.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Prečo užívať probiotiká počas tehotenstva?
Vedeli ste, že antibiotiká na vírusy neúčinkujú?
Ako riešite svoju rozjašenú opicu?
Alergia na peľ vám nemusí rozmazať celú jar
Na zdravie dieťaťa myslite už od prvých dní tehotenstva

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov