NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

23-09-2014

Posilnite si na jeseň svoju imunitu

Ani sme sa nenazdali a teplé letné dni sú za nami. Zo skríň vyťahujeme teplejšie oblečenie, namiesto ľadových drinkov si pochutnávame na lahodnom čaji a choroby sa na nás valia zo všetkých strán. Či chceme, alebo nie, jeseň je jednoducho tu. V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ako ju zvládnete bez chorôb.

Nevyhýbajte sa ovociu a zelenine

Aby naše telo dokázalo odolať vírusom a baktériám, potrebujeme mu dodať stravu bohatú na antioxidanty, ktoré podporujú našu obranyschopnosť. V ľudskom tele totiž prebieha súbežne niekoľko miliónov procesov, ktoré si vyžadujú kyslík. Pri týchto procesoch sa do organizmu uvoľňujú voľné radikály, ktoré môžu viesť až k poškodeniu buniek.

Tieto škodlivé účinky prebiehajúcich oxidačných procesov v našom tele dokážu eliminovať práve antioxidanty. Najlepšími antioxidantmi sú vitamíny A, C, E, zinok či betakarotén. Doprajte preto svojmu telu dostatok zeleniny i ovocia, ktoré tieto vitamíny obsahujú. Siahnite po kalerábe, špenáte, mrkve, jablkách, červenom hrozne, kiwi či citrusových polodoch.

Nepodceňujte význam zdravého spánku

Vedeli ste, že aj zdravým spánkom môžete posilniť svoju imunitu? Na americkej University of Chicago vykonali výskumníci experiment, ktorý skúmal súvis spánku s obranyschopnosťou organizmu. Vytvorili skupinu študentov, ktorá po dobu šiestich dní spala len štyri hodiny denne. Potom boli zaočkovaní proti chrípke spolu s ostatnými študentmi, ktorí počas tej istej doby spali dostatočne.

Po zaočkovaní sa u študentov s nedostatkom spánku vytváralo až o polovicu menej protilátok v porovnaní s „vyspatou“ skupinou študentov. Aby si teda naše telo dokázalo vybudovať odolný imunitný systém, potrebuje dostatočnú regeneráciu. Podľa odborníkov je ideálne spať sedem až deväť hodín za noc.

Buďte aspoň trochu aktívni

Sedavé zamestnanie, hektická doba a minimum voľného času – to všetko sú faktory, ktoré nás oberajú o aktívny pohyb a chuť do cvičenia. Teda, aspoň si to nahovárame. Naša imunita je však len taká rýchla, akí rýchli sme my sami. Nemusíte sa však hneď stať vrcholovými športovcami, aby ste sa dokázali obrniť voči chorobám. Veď už aj 30 minút pešej chôdze denne znižuje riziko prechladnutia.

Nechajte si zájsť chuť na sladké

Vysoký prívod jednoduchých cukrov zo stravy bráni nášmu imunitnému systému pracovať naplno. Už 75 až 100 gramov cukru znižuje schopnosť bielych krviniek chrániť náš organizmus pred infekciami a baktériami. Vylúčte preto to svojej stravy sladké potešenie v podobe zákuskov, čokolád, zmrzlín i cukríkov. Vaša imunita sa vám odvďačí.

Doprajte vášmu organizmu PRP proteíny

Poznáte ten pocit, keď si poctivo chránite organizmus doplnkami na zlepšenie imunity, no aj napriek tomu zostanete po nejakom čase ležať s horúčkou v posteli? Aj v oblasti prípravkov podporujúcich správne fungovanie imunitného systému si jednoducho treba vedieť správne vybrať. Objavte silu PRP proteínov.

Ide o malé proteíny (bielkoviny), ktoré počas pôsobenia škodlivých toxínov, baktérií a vírusov naštartujú náš imunitný systém. A naopak, v čase nadmernej aktivity imunitného systému, napríklad pri prejavoch alergie či autoimunitných ochoreniach (napr. celiakia), vysielajú bunkám imunitného systému signál na zmiernenie ich aktivity. PRP proteíny teda dokážu optimálne regulovať náš imunitný systém, a to tým, že usmerňujú bunky imunitného systému pre jeho správne fungovanie.

Užite si jeseň so sprejom Optimum a Monsea Kolostrom

Sprej OPTIMUM obsahuje patentovaný komplex viac ako 80 druhov PRP proteínov, vďaka ktorým bude váš imunitný systém odolnejší ako kedykoľvek predtým. Navyše, vstrebáva sa okamžite a jeho účinok mnohí pacienti postrehli už do 24 hodín. Imunitu si však môžete efektívne posilniť aj pomocou produktu  Monsea Kolostrum. Ide o vysoko kvalitné kravské kolostrum, ktoré má taktiež vysoký podiel PRP proteínov, najdôležitejšej zložky kolostra vôbec. A práve to z neho robí jedinečný produkt, s ktorým zvládnete jeseň vo výbornej zdravotnej kondícii.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

default
Peľové kalendáre
Číha aj na vás kandidóza?
10 rád, aby Vás imunita poslúchala
Skontroluj si Éčka
Vyhnite sa problémom

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov