NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobrý deň, prosím o pomoc, naozaj si už neviem rady. Trpím už asi piaty rok kvasinkami. Začalo to nevinne ako u každého dievčaťa gynek. zápalmi, avšak neskôr prišli príznaky ako obrovská únava, zistená nízka imunita,chudokrvnosť, afty, pri jednom vyšetrení u obvodnej kedy som tam bola s tým že mám obrovské boľavé afty a teplotu mi predpísala na dva týždne antibiotiká, po dvoch mesiacoch sa objavili tráviace problémy ktoré sú k nevydržaniu, už neviem čo jesť čo robiť.

 

Rodina mi radí veci ako športovať, aby som si zvýšila imunitu, ale ja by som najradšej on únavy prespala tento aj svoj budúci život. K tomu nachladnem už len v noci v posteli, nie keby som si išla zabehať alebo zašportovať na vzduch. Neviem čo robiť, kvasinka mi úplne zničila život.

 

Jáj a ešte som zabudla, že som alergická na mykomax a zrejme aj nejaké ostatné lieky proti kvas. takže mi imunologička nepredpísala proti nim vôbec nič, prosím o radu na akého dobrého doktora sa obrátiť, aké lieky by som mohla užívať a ako sa tej kvasinky po toľkých rokoch zbaviť účinne. Ďakujem

Pani Petra, spomínate množstvo zdravotných problémov, ktoré s kvasinkou a kvasinkovou infekciou nesúvisia (iba gynekologické kvasinkové infekcie a afty), súvisia skôr s oslabenou imunitou. P

 

ri výbere prostriedku by som sa teda riadila tým, že potrebujete niečo na podporusprávnej funkcie imunitného systému. Pri užívaní antibiotík vždy užívajte probiotiká (pretože medzi nežiadúce účinky ich užívania patria tráviace ťažkosti, vznik áft a ženskej kvasinkovej infekcie).

 

Odporúčam Vám probiotický prípravok Super Dophilus špeciálne navrhnutý pre tých, ktorí opakovane trpia na kvasinkové infekcie. Môžete si dávku zvýšiť na 2-3x denne 1 kapsulu denne na naštartovanie obranných mechanizmov napríklad na 3 mesiace a následne pokračovať v užívaní v dávke 1x denne 1 kapsula po jedle alebo s jedlom.

 

Naštartovanie imunity je dlhodobý proces, preto probiotiká užívajte dlhodobo a pri užívaní antibiotík zvýšte ich dávkovanie na 2-3 kapsule denne. Medzi iné prostriedky na naštartovanie imunity patria oligosacharidy, echinacea (nesmie sa užívať dlhodobo – poškodzuje pečeň), kolostrum, imunopreparáty na recept (porebná je návšteva imunoalergológa).

 

Keďže sa celý reťazec začal gynekologickými problémami, je otrebné sa vyhýbať sladkým jedlám, koreneným jedlám, nenosiť syntetické spodné prádlo a tango nohavičky, zvážiť výmenu alebo vysadenie hormonálnej antikoncepcie, pravidelne vymieňať uteráky raz za 3 dni, zistiť či prenášačom infekcie nie je bezpríznakový partner (môžete ho otestovať prostredníctvom Urinfekt testu – potvrdí, či sa v moči Vášho partnera nenachádza zvýšené množstvo baktérií alebo kvasiniek).

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov