NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobrý deň. Problém s kvas. infekciou sa týka aj mňa. Mám 24 rokov a už viac ako 4 roky ma trápi výtok. Je do žlta, zapácha. U gynekológa som samozrejme kôli tomu bola už viac krát, vybrala som už všetky možné antibiotiká, femigel, rosalgin… no nič nepomáha..keďže to už pretváva dlhší čas, už som z toho naozaj zúfalá a je to aj dosť nepríjemné. Prosím Vás preto o radu. Ďakujem, s pozdravom Lucia

Pani Lucia! Neviem síce, či správne chápem otázku. Vaginálna produkcia, rôzne sfarbenie a konzistenia výtoku môžu byť spôsobené infekciou, ale aj hormonálnymi zmenami. Závisí aj od toho, či pociťujete zdravotné problémy, alebo Vám len prekáža nadmerná produkcia výtoku.

 

Ak výtok zapácha je možné sa domnievať, že sa jedná o infekciu bakteriálneho pôvodu, alebo infekciu zmiešanú. Kvasinková infekcia zvyčajne nezapácha a sprevádza ju tvorba chrakteristického tvarohovitého bieleho výtoku.

 

Na posúdenie treba odborníka – gynekológa, ktorý jediný v takomto prípade môže nasadiť správnu liečbu. Na vylúčenie kvasinkove infekcie však možno použiť Kandida test dostupný v lekárni.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov