NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobrý deň chcela by som Vás poprosiť o Váš názor na môj problém.Mala som mierne žalúdočné problémy a pálenie na jazyku pani doktorka mi odobrala krv a výsledok Gliadin IgG 2,98,Gliadin IgA 36,70, tTGA IgA 5,07 na základe toho mi určila Dg. Celiakia a dieta bez lepku + predpísala múku GF skopiu som zatiaľ odmietla ale potom som sa objednala a idem tam 25.3. moja otázka je či na základe zvýšeného Gliadínu sa hneď stanový Dg. a či je naozaj potrebné a nevyhnutné absolvovať GF skopiu vopred ďakujem za vašu odpoveď a názor s pozdravom Kureková.

Pani Kureková! Žiaľ žiadne z krvných vyšetrení pani doktorke nepovie v akom stave je stav Vašej črevnej sliznice, preto je podľa odporúčaní Svetovej gastroenterologickej organizácie na potvrdenie diagnózy nutná aj biopsia.

 

Naši lekári sa týmito odporúčaniami držia. Diagnóza celiakia sa stanovuje na základe viacerých parametrov, podľa všetkého aj hladina tTGA IgA je mierne zvýšená – toto je najpresnejší ukazovateľ celiakie (protilátky proti tkanivovej transglutamináze).

 

Existuje aj vyšetrenie prostredníctvom kapsulky – realizujú ho napríklad v GIT-HEP centre Thallion za plnú úhradu – 1000 eur, je to alternatíva endoskopického vyšetrenia.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov