NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobrý deň, rada by som sa spýtala či by mohli probiotika dolphilus pomôcť pri nechutenstve mojej 8 mesačnej dcérky. ďakujem za odpoveď

Škoda, že neuvádzate bližšie okolnosti nechutenstva Vašej dcérky. U veľmi malých detí sa napríklad vyskytujú problémy s nechutenstva, vylučovaním stolice a nafukovaním vtedy, keď sa mení zloženie ich stravy : prechod z materského mlieka na umelú výživu, alebo z tekutej stravy na polotuhú až tuhú stravu. Nechutenstvo sa môže vyskytnúť aj po užívaní antibiotík, keď je narušená mikroflóra v hrubom čreve dieťaťa. Takéto problémy môžu vzniknúť aj počas a po skončení užívania niektorých ďalších liekov. Nechutenstvo môže aj signalizovať možno zatiaľ nediagnostikované ochorenie.
Je vedecky dokázané, že mikroflóra v tráviacom trakte dieťaťa sa začína tvoriť postupne okamihom narodenia a táto sa postupne ďalej vyvíja. Napríklad deti narodené cisárskym rezom majú rozdielnu skladbu mikroflóry v tráviacom trakte ako deti narodené prirodzenou cestou, pretože nemajú pri pôrode priamy kontakt s mikroflórou matky.
Prípravky s vysokým obsahom B – vitamínov sa všeobecne odorúčajú pri nechutenstve. Dá sa teda predpokladať, že probiotické kultúry, ktoré tieto vitamíny v čreve produkujú, by mohli pri diagnóze Vašej dcérky byť účinné hoci na tento účel neboli špeciálne navrhnuté. Ak je mikroflóra Vašej dcérky z akéhokoľvek dôvodu narušená a tieto baktérie a nimi produkované vitamíny jej chýbajú, neváhajte po probiotikách siahnuť.
Odporúčame Vašej dcérke podávanie probiotika INFANTS DOPHILUS. Doporučujeme podávať 1 čajovú lyžičku v rannej potrave a jednu lyžičku vo večernej strave. Pozor probiotiká obsahujú živé baktérie preto ich treba skladovať v chladničke. Je potrebné, aby ste probiotiká po otvorení spotrebovali do dvoch mesiacov od otvorenia. Doporučenú dávku podávajte v takom množstve potravy, alebo v tekutiny, ktoré je Vaša dcérka schopná jednorázovo skonzumovať. Doporučujeme probiotikum užívať do spotreby celého balenia. Aj dlhodobé podávanie probiotika je prospešné. Treba dodržovať dennú odporučenú dávku, nie je nutné ju zvyšovať, pretože prebytočné baktérie sa vylučujú v stolici.
U malých detí je dokonca veľmi výhodné pre upevnenie ich zdravia a pre ich zdravý rast a vývin. Majú veľmi dôležitú úlohu pri tvorbe imunitného systému dieťaťa. Probiotiká majú dôležitú úlohu pri trávení potravy. Zvyšujú jej nutričnú hodnotu (zlepšujú vstrebateľnosť vitamínov a minerálov, niektoré vitamíny a enzýmy aj produkujú).
Zdravotný stav Vašej dcérky určite konzultujte s Vašim pediatrom.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov