NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobrý deň,chcem sa opítať či je normálne mať výtok stále už niekoľko nie málo rokou? Pri lekárských prehľiadkách som v poriadku,ale výtoky sú stále,raz slabšie inokedy tuhé.Sú žltkasté mazľavé,ale nie zapachajúce,skôr nepríjemné.Aj pri sexualnom vsťahu mávam niekedy bolesti.Tiež raz za čas mávam svrbenie.Môžte mi poradiť?Ďakujem

Pani Erika! Niektoré ženy majú výtok aj celý život, jedná sa o výtok fyziologický, čiže „normálny“. Zvyčajne však býva bez farby. Je spôsobený napríklad rôznou hladinou hormónov v tele ženy. Užívate hormonálnu antikoncepciu?

 

Aj užívanie hormonálnej antikoncepcie môže byť pôvodcom Vašich ťažkostí, v takom prípade treba zvážiť použitie inej formy ochrany proti počatiu. Ak majú výtoky farbu, jednoznačne by som tento stav konzultovala s Vaším ošetrujúcim lekárom-gynekológom. O to viac ak mávate pri sexuálnom styku bolesti.

 

Bola Vám robená aj kultivácia na pôvodcov rôznych infekcií? Svrbenie môže a nemusí byť príznakom kvasinkovej infekcie, avšak to už viete dnes sama zistiť a to prostredníctvom Kadida Testu, ktorý si kedykoľvek môžete zakúpiť v lekárni. Ak test nemajú, vedia Vám ho do 24 hodín objednať.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov