NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


antibiotika-a-probiotika

Dobrý deň, beriem silné antibiotiká a kúpila som si probiotikum SUPER Dophilus-

Poprosím o presnú informáciu ako sa má správne užívať, aby sa dosiahol požadovaný efekt, nakoľko je to drahý prípravok a hlavne aby sa predišlo problémom, ktoré hrozia pri užívaní antibiotík.

Na krabičke je napísané po jedle- ale to môže byť- hňed po jedle, 1 hodinu , 2 hodiny alebo?
Na niektorej int. stránke som sa dočítala že je to jedno či pred jedlom alebo po jedle!!

Dobrý deň.

Sme radi, že ste si k antibiotickej liečbe vybrala náš prípravok. Super Dophilus sa môže s niektorými druhmi antibiotík užívať aj súčasne, keďže však neviem ktoré antibiotiká beriete, odporučím Vám 3-4 hodinový odstup medzi antibiotikom a probiotikom. Antibiotikum je už v tom čase vstrebané do krvi a pôsobí systémovo. Keďže však prichádza do čreva, kde sa vstrebáva, spôsobí okrem žiadúceho účinku aj účinok nežiadúci a síce, že naruší rovnováhu v čreve tým, že zabije aj prospešné baktérie. No a práve nato je vhodné užiť probiotikum, optimálne ešte 10-14 dní po antibiotickej liečbe.
K otázke ovplyvnenia účinku probiotika potravou. V podstate je možné užiť probiotikum nezávisle od potravy.  Prečo teda máme na vonkajšom obale odporučenie, že Super Dophilus je vhodné užiť po jedle? Hodnota pH nášho žalúdka je približne 2 až 3, teda v žalúdku je kyslé prostredie. Po jedle sa táto hodnota mierne zníži. Tým pádom sa zníži riziko, že sa kapsula predčasne rozpadne v žalúdku a dôjde až do čreva, kde chceme aby pôsobila. Naše probiotiká sú vo forme acidorezistentnej kapsule, ktorá je odolná voči pôsobeniu kyslého pH v žalúdku, tým však, že si kapsulu dáte po jedle ešte viac minimalizujete riziko, že dôjde k jej predčasnému rozkladu a bude pôsobiť presne v tej časti tráviaceho traktu, kde má. Prajem skoré uzdravenie.
S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov