NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobrý deň, chcem sa spýtať či môžem užívať probiotiká ked som tehotná? Je to bezpečné? Pred tehotenstvom ma trápili časté vaginálne zápaly a rada by som tomu predišla. Ktorý produkt by ste mi odporučili? Ďakujem.

Dobrý deň Simona, v tehotenstve sa výrazne mení hladina ženských hormónov, s čím súvisia i výrazné zmeny vaginálnej mikroflóry. Zloženie mikroflóry súvisí aj od hladiny hormónov estrogénov. V tehotenstve je hladina estrogénov zvýšená, čo podporuje tvorbu glykogénu v bunkách pošvy. Tento cukor je potravou nielen pre laktobacily, ale aj pre kvasinky. A toto je príčinou, prečo ženy počas tehotenstva často opakovane trpia na vaginálne kvasinkové infekcie. Odporúčame užívať probiotikum Super Dophilus pravidelne a dlhodobo 1 kapsulu denne po jedle. Pri akútnejších problémoch 2-3 kapsuly denne. Užívanie probiotík je počas tehotenstva bezpečné a hlavne prospešné pre vás a vaše bábätko.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov