NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


oslabena-imunita

Dobrý deň, na vlastnú zodpovednosť dávam mojim deťom (pol roka a dva roky) sprej na lyžičke do pusy kvôli prevencii nakoľko mávajú často nádchu a mladší vyzerá na začiatočného silného alergika, z akého dôvodu sa píše užívanie Optimun spreja až od 3tich rokov? Môžem deťom týmto nejako uškodiť? Ďakujem.

Dobrý deň Evka, Určite deťom neuškodí. Prebehlo veľmi veľa štúdií ohľadom podávania deťom Optimun sprej do 3 rokov a všetky štúdie vykázali bezpečnosť Optimunu spreju. My však musíme uvádzať na obale od 3 rokov z legislatívnych dôvodov a nie z medicínskych. Čiže podávanie deťom na lyžičke len odporúčam, určite im to pomôže hlavne pred nástupom do predškolského zariadenia. Takisto je možné podávať sprej aj lokálne na pokožku pri výskyte alergických reakcií, ekzému alebo drobného poranenia („škrábancu“). Prajem všetko dobré.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov