NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


travenie

Dobry den,
uzivam Dophilus Colon mesiac 2 x denne a moje problemy s naduvanim sa nezlepsili (jem samozrejme zdravo a vyhybam sa rizikovym potravinam).Ma zmysel pokracovat v uzivani?

Určite áno. Úprava trávenia je dlhodobý proces. Efekt často neprichádza okamžite na rozdiel od úpravy hnačkových stavov, kde by probiotiká mali pomôcť do 3 maximálne 5 dní. Neuvádzate či probiotiká užívate prvýkrát. V počiatočných fázach užívania si totiž organizmus musí na živé kultúry zvyknúť. Najmä ak sa jedná o citlivý organizmus, ktorý reaguje na každú zmenu. V prvých dvoch týždňoch môžete dokonca pociťovať zhoršenie stavu čo sa týka nafukovania. Potom zvyčajne nastáva postupné zlepšovanie.

 

Dôvodom neúspechu môže byť aj nesprávne užívanie probiotík, nemusí sa však jednať nutne aj o Váš prípad, iba zvažujem všetky možnosti. Probiotiká DOPHILUS sa vždy užívajú po jedle a skladujú sa v chladničke. Odporúčam Vám probiotiká COLON DOPHILUS užívať minimálne 3 mesiace kým zvážite vysadenie. Neuvádzate taktiež či trpíte aj na iné tráviace problémy alebo sa jedná výlučne o nafukovanie. Mojím názorom je, že by pre Vás mohla byť postačujúca dávka COLON DOPHILUS 1x denne 1 kapsula po jedle. Poprípade ak nemáte závažnejšie ochorenie tráviaceho systému (i keď nafukovanie je veľmi obmedzujúce!), zvolila by som užívanie probiotika podľa vekového špecifika (kopírujúce zdravé zloženie mikroflóry podľa životného štádia, v ktorom sa práve nachádzate) a to ADULTS DOPHILUS respektíve SENIOR DOPHILUS v dávke 1-2 x denne 1 kapsula po jedle.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov