NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


Dobrý deň,

 

chcem sa opýtať či by mi mohol pomôcť nejaký dophilus, keď mám hnačku už 20 dní a neviem sa jej zbaviť. Brala som postupne CARBOCIT, ENDIEX, IMODIUM, ANTINAL ale nič nepomohlo…..nemám náhodou salmonelu?

Hnačka, ktorá trvá viac ako tri dni by už mala byť konzultovaná s lekárom. Ak ju neviete dostupným prostriedkom zastaviť, Vaše telo sa dehydruje, spolu s vodou sa z neho vyplavujú aj minerály a Vaša mikroflóra je značne narušená. Prirodzená ochranná vrstva v čreve je poškodená a vytvára sa priestor pre vniknutie infekcie do organizmu. Aj to môže byť jeden z dôvodov, prečo nezaberajú prípravky na zastavenie hnačky. Preto užívanie probiotík je opodstatnené a celkom iste by mohlo viesť k náprave.

 

V tomto prípade by som Vám z našej rady probiotík odporučila prípravok ADULTS DOPHILUS v dávke 2 až 3 krát denne po jedle do ustúpenia príznakov a na prevenciu opakovania problémov doužívať jedno balenie v dávke 1 krát denne. Len pre informáciu prostriedok ANTINAL obsahuje presne tú istú účinnú látku ako prípravok voľne dostupný na slovenskom trhu ENDIEX, ktorý ste taktiež užívali. Opäť by som rada zdôraznila jeden podstatný fakt (ako v odpovedi na predošlý príspevok). Vaše črevo má len určitú kapacitu receptorov. Ak užívate príliš mnoho silných liekov na zastavenie hnačky, receptory pre tieto lieky sa môžu nasýtiť (ďalšie lieky podobného účinku nemajú už miesto v čreve) a okrem toho sa celkovo môže znížiť reaktivita receptorov na niektorý z liekov. Čo môže byť tiež z časti príčinou prečo neviete hnačku zastaviť! A to najmä ak tieto lieky užívate dlhšie. I keď nešpecifikovali ste ako často lieky užívate a preto sa môžem len domnievať…

 

Ďalšou príčinou hnačky môže byť porušená mikroflóra v črevách a to vplyvom nedostatku vlákniny v strave, príjmom celkovo nevyváženej stravy, užívaním viacerých liekov, ale aj iných faktorov. Skúšali ste aj diétny režim? Neuviedli ste ani frekvenciu hnačiek. Na to, aby sa určilo či sa jedná o črevnú infekciu by bolo treba urobiť rozbor stolice. Nevylučujem aj túto príčinu, no zároveň ju neviem ani potvrdiť.

 

Záverom len na Vašu priamu otázku odpovedám áno, probiotiká Dophilus by Vám v krátkej dobe mali pomôcť Váš problém riešiť ak sa nejedná o vážnejšiu príčinu hnačky. Dokonca i v prípade infekčnej hnačky, pretože mikroorganizmy v nich obsiahnuté produkujú protizápalové látky a zároveň mechanicky vytláčajú patogény (škodlivé baktérie z tela). Každopádne však konzultujte Váš zdravotný stav s lekárom a to aspoň telefonicky!

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov