NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobry den, chcem sa opytat ci moze choroba ulcerozna kolitida sposobovat pravidelny zltkasty vytok? Ak nie tak cim je to sposobene?

Pani Marcela! Samotný fakt, že trpíte na ulceróznu kolitídu mi k posúdeniu Vášho stavu nestačí. Samotné ochorenie takéto symptómy nespôsobuje. Pacienti s týmto ochorením užívajú zvyčajne niekoľko liekov. Často im sú podávané aj hormonálne prípravky, ktoré u žien môžu spôsobovať zmenu pošvového prostredia. O to viac ak užívate aj hormonálnu antikoncepciu. Toto môže byť príčina Vášho výtoku.

 

Pociťujete aj iné komplikácie? Napríklad bolesti, svrbenie, pálenie pri močení? Žltkastý výtok býva spôsobený bakteriálnou infekciou, narozdiel od výtoku spôsobeného kvasinkami, ten býva biely a hrudkovitý. V oboch prípadoch by som kontaktovala Vášho ošetrujúceho gynekológa a konzultovala s ním Váš problém.

 

Ak sa infekcia nepotvrdí (niekedy žena ťažkosti nepociťuje, ale ak ich pociťuje ľahšie sa jej usúdi na infekciu), konzultujte s ním aj lieky, ktoré užívate. Sám lekár Vám potom v prípade, že nepociťujete ťažkosti potvrdí, či lieky, ktoré užívate môžu takýto výtok spôsobovať a s čím teda môžete rátať keď ich budete dlhodobo užívať.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov