NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


11-02-2016 Mirka

Super Dophilus v tehotenstve

tehotenstvo

Dobrz den,
je vhodne uzivat probiotika SUPER DOPHILUS i v tehotenstve? Som v 16-tom tyzdni tehotenstva a zistili mi premnozzenu kvasinku a streptokoka. Mohli by tieto probiotika pomoct?
Dakujem za odpoved.

Dobrý deň Mirka.

Počas tehotenstva kvôli zvýšenej hladine estrogénov a následne aj glykogénu dochádza k zvýšenému výskytu mykotických zápalov. Glykogén je zásobný cukor, ktorý vytvára vhodné prostredie pre rast kvasiniek. Skúste sa vyvarovať sladkým jedlám alebo ich aspoň obmedziť:). V tehotenstve nemôžete užiť žiadne antimykotikum, jedine lokálne, preto sú probiotiká vhodnou voľbou. Pomôžu obnoviť rovnováhu pošvovej sliznice a bránia množeniu Candidy. Počas ochorenia si dajte 2xdenne 1 tabletku, ako preventívnu dávku užívajte 1 tabletku denne. Nezabúdajte, že preliečiť treba aj partnera. Môže rovnako užívať Super Dophilus, prípadne v kombinácii s perorálnym antimykotikom.

Čo sa týka streptokokovej infekcie. Pokiaľ pacientka nemá problémy, tak v 15 týždni sa táto infekcia zvyčajne nelieči. Je to kvôli obmedzujúcim možnostiam liečby antibiotikami počas tehotenstva. Na Slovensku sa odoberá ster z pošvy v 36 týždni tehotenstva, v prípade pozitívneho výsledku sa podávajú venózne antibiotiká (do žily). To Vás ale ešte zaujímať nemusí:) Každopádne užitím probiotika nič nepokazíte a doplnením „prospešných“ baktérií bránite tým „zlým“ v ich aktivite.

Želám veľa radosti z očakávania bábätka:)

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

 

 

 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov