NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


oslabena-imunita

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, mám 2 ročnú dcérku a začala užívať výživový doplnok delta kolostrum, nakoľko má problémy s imunitou. Chcem sa spýtať,  či je možné jej po dobu užívania tohto prípravku podávať aj probiotiká Infants Dophilus.

Ďakujem

Dobrý deň, Dominika,

ak má Vaša dcéra oslabenú imunitu určite jej môžete súčasne podávať aj kolostrum aj probiotiká Infants Dophilus. Každý prípravok totiž moduluje imunitu inou cestou.  Infants Dophilus podporuje slizničnú imunitu, udržuje kyslé pH v tráviacom trakte dieťaťa a vytesňuje patogény. Odporúčané dávkovanie je 1 odmerka 2-3 x denne rozpustiť v malom množstve teplého (nie horúceho ) mlieka, vody alebo iného jedla a podať dieťaťu. Odporúčala by som Vám aj Monsea Kolostrum je to toiž jediné kolostrum s obsahom až 4,5% PRP proteínov a 20% imunoglobulínov. Práve PRP proteíny balancujú produkciu Th1 a Th2 cytokínov, čo znamená, že pri vírusovej či bakteriálnych infekcii podporujú lepšie zvládnuť infekt a pri alergických reakciách tlmia jej prejavy. Kolostrum ako také podporuje protizápalovú aktivitu a zlepšuje usadenie prospešných baktérií v hrubom čreve. V každom prípade sa odporúča kombinácia probiotík a kolostra u detí s oslabenou imunitou.

S pozdravom

Kertészová

 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov