NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobry den mam taku otazku berie tabletky typu : venter,questran,reasec,imodiu v pripade ze nezabere moj gastoenterolog my dal tieto tabletky vraj pomozu na zapal creva , problemi ktore mam sa tykaju nadmerneho vylucovania zlce do criev,zatail berem uz len reasec pretoze tie vysie uvedene lieky my prestali ucinkovat a som s toho na nervy potrebujem radu volal som do blavy do lekarne vraj si mam kupit uz tu spominany colon dofusil, mam otazku mam len 27 rokov a chcel by som byt zdravy uz pomoze my ten colon dofusil prosim ma nejake neziaduce ucinky prosim prosim pekne o radu budem alebo nebudem mat hnacky z toho pripravku dakujem za vasu odpoved co najskor diky pan citatel perl

 

Pán Rudolf!
V prípade vylučovania žlče do čriev sa jedná o komplikovanejšiu príčinu Vašich problémov, teda hnačku. Bola Vám už zistená príčina vylučovania žlče do čreva? Je dôležité, aby nebol liečený len prejav ale skutočná podstata veci. Príčiny vylučovania žlče do stolice sú rôzne. Patria medzi ne alergie, hladovanie, ťažký reflux a iné.

 

Žlč je súčasťou trávenia tukov a dáva farbu našej stolici. Na hociktorom stupni spracovania žltého bilirubínu môže nastať porucha. Pečeň ho napr. nevie, alebo nestačí vychytávať z krvi, ak sa krvinky rozpadajú príliš rýchlo. Porucha teda môže byť aj na úrovni krvotvorby alebo funkcie pečene. Liek Questran sa používa pri Vašom špecifickom probléme ako aj pri zvýšenom cholesterole, lieky Reasec a Imodium sú silné lieky na zastavenie hnačky. Venter je liek, ktorý sa používa pri žalúdočných a duodenálnych vredoch. Nie som lekár a teda otázkou diagnostiky by sa mal zaoberať príslušný lekár. No podľa môjho názoru užívate príliš mnoho silných liekov na zastavenie hnačky. Vaše črevo má len určitú kapacitu receptorov. Okrem toho, že sa tieto receptory nasýtia (ďalšie lieky podobného účinku nemajú už miesto v čreve), sa môže aj znížiť reaktivita receptorov na niektorý z liekov. Čo môže byť z časti príčinou Vašich hnačiek! A to najmä ak tieto lieky užívate dlhodobejšie.

 

Ďalšou príčinou môže byť porušená mikroflóra v črevách a to vplyvom nedostatku vlákniny v strave, príjmom celkovo nevyváženej stravy, užívaním viacerých liekov, ale aj iných faktorov. Žlč je agresívna látka a v čreve by sa mala nachádzať len v malom množstve. Každopádne probiotiká COLON DOPHILUS Vám pomôžu problém zmierniť tým, že telu dodáte zvýšenú dávku prospešných baktérií, ktoré črevo chránia, pôsobia protizápalovo a Vám už dlhšie chýbajú! V prípade ak je však príčina niekde inde Vás však musím upozorniť, že probiotiká nie sú liek. Správne diagnostikovanie príčiny je nutné! Prirodzenou cestou Vám probiotiká COLON DOPHILUS však pomôžu problém zmierniť a eliminovať prípadné nežiadúce účinky spomínaných liekov, ktoré užívate.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov