NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


08-04-2014 Viktoria

Steviar prášok aj na pečenie

zdravy-zivotny-styl

Dobrý deň, naša rodina si zvykla sladiť nápoje Steviar práškom. Je to praktické, hygienické a veľmi podobné cukru. Chceli by sme Steviar vyskúšať aj na pečenie? Dá sa použiť?

Dobrý deň Viktoria, sme radi, že vám a vašej rodine Steviar vyhovuje. Môžete ho použiť aj na pečenie. Myslite však na to, že Steviaru budete potrebovať oveľa menej ako cukru. Preto vám odporúčame, aby ste Steviar do pečenia pridávali postupne. Nahraďte napr. polovicu dávky cukru Steviarom v zodpovedajúcom množstve. Prípadne si premyslite, čím nahradíte masu cukru v recepte. Ďalším dobrým tipom pri pečení so Steviarom je – pred zapracovaním so zvyšnými surovinami skúste Steviar rozpustiť v tekutine, ktorú používate v pečení. Zabezpečíte si tak rovnomerné osladenie celého cesta. Prajeme vám veľa radosti z pečenia.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov