NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


alergia

Dobry den , chcem sa spytat, ci Allersun sprej zarucene pomoze proti vzniku vyrazok pri slnecnej alergii? Ako casto ho treba nanasat ? Dalej by ma zaujimalo, kedze mam aj atopicky ekzem, ci je vhodne uzivat aj Kolostrum, alebo probiotika – prip. ktore z tychto je ucinnejsie? Su tieto pripravky naozaj ucinne pri AE? dakujem

 

Dobrý deň.

Slnečná alergia alebo fotosenzitivita je reakciou imunitného systému na slnečné žiarenie. Vzniká po pôsobení oboch typov žiarenia – UVA aj UVB (v oveľa väčšej miere UVA). Klasickým prejavom alergie je začervenanie, svrbenie zápal a ekzém. Treba rozlíšiť alergiu a spálenie, pričom pri spálení môžu tiež vznikať pľuzgiere. Za spálenie sú zodpovedné lúče UVB.

Allersun slúži ako prevencia vzniku alergie na slnečné žiarenie. Vytvorí na pokožke film, ktorý zabráni prenikaniu UVA aj UVB lúčov. Tým pádom predchádzate spáleniu aj vzniku alergie. Allersun je naozaj účinný keď je vhodne nanášaný. Prípravok nanášajte cca 20 minút pred vystavením sa slnečným lúčom. Po kúpaní, osušení postup zopakujte. Postup je potrebné opakovať v závislosti od fototypu a citlivosti pokožky každé 2-3 hodiny.

Čo sa týka rady na používanie probiotík alebo kolostra pri atopickom ekzéme. Je to individuálne, to čo zaberie jednému nemusí inému. Používanie probiotík u atopikov a potravinových alergikov je založené na teórii, že dobre fungujúce črevá sú jeden z hlavných predpokladov dobre fungujúceho imunitného systému. Prospešné sú najmä u atopikov u ktorých zhoršovanie ekzému súvisí s potravinou alergiou alebo intoleranciou. Z probiotík by som odporučila vyskúšať probiotiká Adults Dophilus.

Veľmi dobré výsledky máme pri atopickom ekzéme s používaním prípravku Optimun. Tento prípravok obsahuje väčší podiel PRP proteínov ako naše kolostrum. PRP proteíny sú telu prirodzené látky, ktoré modulujú imunitnú odpoveď organizmu (podľa potreby aktivácia imunitného systému alebo jeho regulácia smerom dole). Určite Vám ho odporúčam vyskúšať. Dajte potom vedieť, ktorý prípravok mal lepší účinok u Vás:)

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov