NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobrý deň, mám podozrenie na celiakiu, chcem si kúpiť celiatik test. som však alergik so zníženou imunitou, tak by ma zaujímalo, či to nebude mať skreslený výsledok, alebo či radšej rovno zájsť za lekárom a požiadať o vyštrenie. ďakujem.

Na Vašu otázku Vám neviem dať definitívnu odpoveď. Celiatik test Vám vie zistiť, či produkujete IgA proitilátky proti tkanivovej tranglutamináze. Celkovo tieto protilátky neprodukuje iba 3-5% celiatikov. Nakoľko ich ako alergik so zníženou imunitou produkujete a či to vôbec spolu súvisí by Vám vedel povedať jedine lekár špecialista – imunológ alebo gastroenterológ.

 

Odporúčam Vám vyskúšať Celiatik test a na základe výsledku testu kontaktovať lekára na potvrdenie diagnózy alebo vyvrátenie diagnózy. V žiadnom prípade si sama nenasadzujte bezlepkovú diétu, znemožníte tak lekárovi diagnostiku celiakie .

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov