NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zdravy-zivotny-styl

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či probiotiká Adults Dophilus pri skladovaní v aute počas 12 hodínovej cesty v teple sa môžu nejako pokaziť? Po pricestovaní som ich už samozrejme dala do chladničky. Ale neviem či sú v poriadku, keď boli v teple tak dlho. Ďakujem krásne.

Dobrý deň.

Vždy ma poteší, keď vidím, že ľudia neberú skladovanie výživových doplnkov a liekov na ľahkú váhu. Dokazuje to, že sa chcú starať o svoje zdravie a dopriať si kvalitné produkty:)
Môžem Vás upokojiť. K našim probiotikám sú pridávané kryoprotektanty. Sú to pomocné látky umožňujúce prežitie probiotika pri teplotách 4°C – 22°C.
Pri teplote 22 ˚C si probiotikum zachováva po dobu cca 5 mesiacoch adekvátne množstvo živých kultúr. Cieľom uchovávania v chladničke je teda to, aby bol deklarovaný počet baktérií aj na konci expiračnej doby výrobku. Keď krátkodobo cestujete, nemusíte sa obávať. Aj na obaloch deklarujeme, že krátkodobé uchovávanie mimo chladničky, napr. počas cestovania, neovplyvní kvalitu prípravku (do cca 72hod.). Pekné sviatky prajem:)

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov