NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


tehotenstvo

Dobrý den. som tehotná v 33. týždni, mam bezproblemove uz druhe tehotenstvo a pri poslednej navsteve mi gynekolog po vysetreni ph pošvy predpisal podla jeho vyjadrenia tablety na upravu ph posvy Klion-D 100.

 

Ked som sa opytala, ci je nejaky problem, povedal, ze nie len ze ph nemam optimalne. Pritom moč aj biochémiu mam v poriadku, nemam žiadne problémy ako výtok a svrbenie, nikdy som ziadne gynekologicke problemy nemala, kultiváciu mi nerobili.

 

ked som si precitala pribalovy letak, tak som sa zhrozila, lebo ide o dost silne vaginalne tablety a zda sa mi zbytocne uzivat ich, ked nie je konkretny problem.

 

Chcela by som uzivat probiotika Dophilus, ale neviem ci mam uzivat SUPER DOPHILUS alebo ADULT DOPHILUS, kedze ani neviem o aky problem ide. Chcem sa Vas opytat, na vas nazor ktore mam uzivat v mojom prípade a ci su tieto probiotiká bezpečne pocas tehotenstva a ako ich v mojom pripade odporucate uzivat. dakujem krasne za pomoc Andrea

 

Pani Andrejka!
Ku postupu Vášho gynekológa sa vyjadrovať nebudem. Zlyhala jedna z dvoch vecí a to buď úsudok, alebo jeho komunikácia k Vám. Predovšetkým by Vám mal vysvetliť o čo sa jedná. Klion D rozhodne nie sú tablety na úpravu pošvového pH, ale na liečbu vaginálnej infekcie.

 

Požiadajte preto prosím o radu nestranného odborníka – inak povedané zájdite na konzultáciu k druhému gynekológovi alebo sa na neho obráťte aspoň telefonicky. Ak je Vaše pošvové mikroprostredie narušené, odporúčam Vám užívať SUPER DOPHILUS – prípravok špeciálne na to vyvinutý. Je bezpečný pre tehotné aj dojčiace ženy. Obvykle odporúčam dávku 2 až 3 kapsulky do ustúpenia príznakov, Vy však žiadne nepociťujete. Odporúčam Vám teda užívať len preventívne 1 x denne 1 kapsulu po jedle. Dĺžka užívania nie je nijako limitovaná, produkt je vhodné užívať aj dlhodobo.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov