NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobry vecer,este raz by som sa Vas chcela spytat ohladne celiakie.Pisala som Vam nedavno ze mi vysli vysoke protilatky anti TTG 286 a moja dcera ma DM 1 typ,ak si ma pamatate.

Pisali ste mi ze to je urcite celiakia.Dnes mi robili biopsiu a pan doktor mi povedal ze tam ic take nevidel,ze rozhodujuce budu vzorky z biopsie ktore vsak budu az o 3 tyzdne.

Ja som strasne nerpezliva podla Vas je to celiakia aj ked tam pan doktor nic take nevidel?Musi tam nieco vidiet ked sa jedna o celiakiu??Dakujem Vam

Podľa mojich vedomostí a skúseností aj s práce s už diagnostikovanými celiatikmi, niekedy vychádza aj biopsia negatívna, čiže nič sa nezistí. Každopádne ak máte protilátky proti transglutamináze vysoké a navyše máte intenzívne tráviace ťažkosti niečo nie je v poriadku.

 

Osobne sa domnievam, že na celiakiu napriek tomu môžete trpieť, ale záverečné stanovisko Vám k tomu môže dať len a len lekár špecialista – teda gastroenterológ. Nakoľko nie som lekár, nedokážem Vám stanoviť diagnózu, len Vám môžem odovzdať svoje skúsenosti a poznatky z praxe.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov