NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


antibiotika-a-probiotika

Dobry den,
moja 2-rocna dcera ma neustale problemy s bakteriou Proteus Mirabilis. Bakteria sa v jej stolici cca raz za 2-3mesiace premnozi do takej miery, ze je potrebne preliecit ju antibiotikami. Takychto „cyklov“ sme zazili uz 6, vo februari t.r. som jej zacala podavat Infant Dophilus (1x denne jedna lyzicka, ona prasok zje priamo z lyzicky bez problemov) a od Protea sme mali pokoj. V auguste som probiotikum vysadila, pretoze sme ho brali uz polroka a chcela som urobit aspon mensiu pauzu. netrvalo asi 4 tyzdne a Proteus sa v stolici opat premnozil (tentokrat to bol Proteus Vulgaris). Opat sme vybrali antibiotika. Nasledne som znova zacala podavat dcere Infants Dophilus, v mnozstve 1 KL 1x denne, Proteus sa nam vsak po 3 mesiacoch vratil a opat sme na antibiotikach. Som z toho uz zufala, nakolko dcera inak este ani raz nebola chora (nemala chripku ani anginu ani ziadnu inu chorobu, kvoli ktorej by musela brat ATB).

Dnes sa mi do ruky dostala brozurka o probiotikach Dophilus, kde som na prekvapenie zistila, ze u 2-rocnych a starsich deti je mozna aj davka 1 KL 2-3x denne.

Prosim Vas preto o nasledovne informacie:
– mozme v nasej situacii brat Infants Dophilus dlhodobo aj v dennej davke 3 kavove lyzicky denne?
– ako dlho mozme v takomto davkovani pokracovat?
– niekto mi radil, aby som po urcitej dobre prestriedala znacku probiotik , co som zatial neurobila, lebo len vdaka tymto probiotikam sme mali viac ako polrocnu pauzu s Proteom. Ako dlho mozme uzivat vase probiotika a naozaj nie je dovod prestriedat znacku?

Velmi pekne Vam dakujem za odpoved.

Andrea Tokarova

Som veľmi rada, že Vám naše probiotiká pomohli. Troška som si problematiku preštudovala, ale bola by som rada, keby ste ma v tejto problematike chápali skôr ako laika, keďže nie som lekár. Proteus mirabiilis a virulentnejší (schopnejší sa premnožiť a páchať škodu) Proteus vulgaris bežne obývajú ľudský tráviaci trakt. Za určitých podmienok sú však schopní sa premnožiť. Okrem hnačkových ochorení spôsobujú infekcie močových ciest a problémy s obličkami spôsobujú dokonca častejšie ako E.coli (najčastejší pôvodca infekcií močových ciest). Keďže probiotiká práve vytvárajú prirodzenú bariéru voči uchyteniu škodlivých baktérií a ich premnoženiu, je toto súčasne dôvodom prečo Vášej dcérke pomohli. Keďže na tento problém trpí opakovane, treba navštíviť imunológa. K takémuto javu totižto dochádza u imunokompromitovaných pacientov (čiže pacientov so zníženou imunitou).

 

Vhodná voľba antibiotík určite problém porieši, avšak pravdepodobne dočasne ak by dôvodom bola znížená imunita Vašej dcérky. Tiež som sa dopočula od niektorých lekárov, že odporúčajú probiotiká striedať. Pre toto rozhodnutie neexistuje vedecké opodstatnenie. Odporúčam Vám pokračovať v užívaní tých probiotík, ktorým dôverujete a s ktorými máte dobré skúsenosti. Užívanie probiotík Dophilus je určite bezpečné aj z dlhodobého hľadiska, to znamená aj roky. Probiotiká majú množstvo rôznych prospešných účinkov, okrem iného stimulujú imunitný systém a podporujú lepšie vstrebávanie vitamínov, minerálov a živín zo stravy, za týmto účelom je ale potrebné dlhodobé užívanie – 3 a viac mesiacov.

 

Probiotiká Dophilus boli navrhnuté tak, aby svojim zložením napodobňovali prirodzenú ľudskú mikroflóru a to v závislosti od veku ako aj špecifického ochorenia a to aj prostredníctvom toho, že sú multikomponentné (obsahujú viacero prospešných baktérií), ale aj prostredníctvom konkrétneho výberu probiotických baktérií do produktov. V súčasnosti spoločnosť MONSEA uviedla na trh aj koncentrovanejšie probiotiká, vyvinuté pre deti trpiace na chronické ochorenia a akútne ochorenia, sú nimi Infants Dophilus Plus. Vyskúšajte ich na efektívnejšie naštartovanie imunity Vášho dieťatka a následne preventívne môžete pokračovať v užívaní Infants Dophilus. Obe probiotiká sú vo forme prášku. Ak Vám dieťaťko papá probiotiká z lyžičky, podávajte jej ich po jedle. Ochránite ich tak pred vplyvom žalúdočnej kyseliny a zabezpečíte tak ich lepšie prežitie prechodom zažívacím traktom.

 

Z preventívneho hľadiska odporúčam dodržať dávkovanie probiotika 1 krát denne. Probiotikami chcete navodiť dcérke v tele rovnováhu v zastúpení baktérií , preto v prípade neprítomnosti obtiaží nie je opodstatnené užívanie 3 krát denne. Ak by však problémy mala, určite dávku môžete zvýšiť na odporúčaných 2-3x denne. Chcem ešte upozorniť na úpravu dávkovania. V súčasnosti je do produktov Infants Dophilus a Infants Dophilus Plus pridávaná odmerka na dávkovanie prášku.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov