NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zdravie-zeny

Dobry den chcela by som sa opytat ci sa moze obsah kapsule dophilus women vysypat a tak uzit kedze mam problem s prehltanim? alebo stratia bez kapsule bakterie odolnost voci zaludocnej kyseline?

Baktérie sú chránené „len“ želatínovou kapsulou. Tá sa taktiež rozkladá v žalúdku. Navyše sú selektované tak, aby čo najviac žalúdočnej kyseline odolávali. K stratám síce pri trávení dochádza, eliminujeme ich však jednoduchým spôsobom. Potrava prirodzene znižuje kyslosť v žalúdku a teda ak probiotiká užívate po jedle, nemalo by byť problémom ak obsah kapsuly vysypete do takého množstva tekutiny (nie však horúceho čaju, teplo tiež baktérie môže oslabiť), ktoré jednorázovo skonzumujete. Dôležitý je aj 2-4 hodinový interval medzi užívaním antibiotík a probiotík (v prípade ak užívate antibiotiká). Baktérií je v kapsliach dostatočný počet, preto sa na miesto určenia určite dostanú živé a v dávke potrebnej na zaručenie účinku.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov