NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

V lekárni som si pýtala dophilus pre dojčatá. Predali mi Infants dophilus plus. Čítala som však , že existuje aj Infants dopilus. Je medzi nimi veľký rozdiel okrem veku, do ktorého sa podávajú? Môžem infants dophilus plus podá 6 týždňovému bábätlu tak isto ako infants dophilus?

Ak ste si v lekárni pýtali Infants Dophilus, mali Vám po správnosti predať Infants Dophilus a nie Infants Dophilus Plus. Ak chcete dieťatku prípravok podávať preventívne, Infants Dophilus Vám postačuje a finančne Vás vyjde lacnejšie, keďže obsahuje až 60 g prášku oproti Infants Dophilus Plus, ktorý obsahuje len 20 g prášku. Oba prípravky sú vhodné pre deti od narodenia. Infants Dophilus je určený na bežné užívanie a Infants Dophilus Plusje určený pre deti s výrazne zníženou imunitou, alebo tie, ktorým boli opakovane podávané antibiotiká, alebo u ktorých je predpoklad, že črevná mikroflóra je značne porušená.

 

V praxi je to asi taký rozdiel ako keď Vás bolí hlava a na utlmenie bolesti Vám postačuje 200mg (viete, že Vám zaberá) dávka lieku, ale dáte si rovno 400mg. Nespôsobí Vám to žiadnu radikálnu ujmu, ale ani nezvýši žiadaný účinok. Ak Vám teda tieto probiotiká dali, maličkému kľudne môžete troška naštartovať imunitný systém (veď je obdobie chrípok), ak však chcete dávať dieťatku probiotiká preventívne, po vybratí balenia pokojne prejdite na Infants Dophilus.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov