NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


11-06-2015 Veronika saskova

Probiotiká pri črevnej chrípke

travenie

Dobrý den.
Prekonala som brušnú chrípku. Chcem sa opýtať aký druh probiotík by bol najvhodnejší.
Ďakujem.
Veronika

Dobrý deň Veronika.

Črevná chrípka, známa tiež ako gastroenteritída (akútny zápal tráviaceho ústrojenstva) je ochorenie postihujúce žalúdok a tenké črevo. Najčastejším pôvodcom tohto ochorenia je vírus, zriedkavejšie ide o bakteriálnu infekciu. Vírusová črevná chrípka je vysoko nákazlivá. Preto je potrebné dodržiavať preventívne opatrenia ako pravidelné umývanie rúk, vyhýbanie sa kontaktu s nakazenými osobami, dôraz na kvalitu používaných potravín.

Črevná chrípka je charakteristická rýchlym priebehom, trvá zvyčajne tri dni. Typický príznak je bolesť brucha, hnačka a vracanie. Je dôležité dodržiavať diétne opatrenia a dopĺnať tekutiny, aby sa v dôsledku hnačky predišlo dehydratácii organizmu.

Pri ochorení črevnej chrípky by som Vám z našich produktov odporučila Colon Dophilus. Je to probiotikum s obsahom 10 miliárd živých baktérií a 10 probiotických kultúr. Je určené špeciálne na liečbu črevnej infekcie, po jej prekonaní sa odporúča preventívna dávka 1 kapsula denne. Ak ste ochorenie prekonala len teraz, odporúčam po dobu 2 týždňov dávku zvýšiť na 2 kapsule denne (z dôvodu obnovenia črevnej mikroflóry) a potom pokračovať dlhodobo s preventívnou dávkou 1 kapsula denne.
S pozdravom,
PharmDr. Katarína Pacigová

Monsea, s.r.o.

 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov