NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


alergia

Dobrý deň. Dospelá dcéra má celiakiu a alergiu na mliečnu bielkovinu. Chcem sa opýtať, ktoré probiotiká jej odporúčate. Ďakujem a prajem krásny deň.Eva

Dobrý deň.
Ľudia trpiaci celiakiou majú v súčasnosti jedinú možnosť liečby. Je ňou celoživotná bezlepková diéta. V prípade celiakie probiotiká redukujú poškodenie zavinené konzumáciou jedla obsahujúceho lepok . Okrem toho urýchľujú hojenie čreva po spustení bezlepkovej diéty.  Probiotické doplnky môžu pomôcť, nemôžu však slúžiť ako náhrada bezlepkovej diéty v liečbe celiakie.
Liečba alergie na kravskú bielkovinu spočíva v dodržiavaní bezmliečnej diéty, je potrebné vyhýbať sa mlieku vo všetkých jeho formách.
Bielkoviny kravského mlieka sa nachádzajú v mlieku (i bezlaktózovom) a mliečnych produktoch – jogurty, syry, tvaroh, maslo, smotana, cmar… Môžu sa však vyskytnúť aj v iných potravinách, preto je dobré čítať zloženie potravín. Probiotiká sa pri tomto ochorení doporučuje podávať pravidelne na úpravu črevnej mikroflóry.
Odporúčam Vám probiotiká Colon dophilus v dávke  tableta denne ako preventívna dávka, v prípade žalúdočných ťažkostí môžete zvýšiť na 2 tablety denne.
S pozdravom,
PharmDr. Katarína Pacigová

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov