NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobrý deň, opäť sa na Vás obraciam s prosbou o radu. V Máji som Vám písala ohľadom užívania probiotík Colon Dophilus na základe mojich tráviacich problémov, ktoré som Vám v správe opísala..(nafúknuté brucho, nepríjemný tlak v bruchu, stolica pravidelná bez problémov) a ďakujem za Vašu odpoveď.

 

Začala som užívať už 2 kapsule denne, ktoré beriem už mesiac a zatiaľ nepociťujem pri nich úľavu práve naopak posledný mesiac (4 týždeň) sa mi zdravotne čo sa týka zaplynenia, nepríjemných pocitov plnosti v črevách (aj napriek pravidelnej stolici), tlaku v bruchu/ bolesti brucha zhoršilo.

 

Colon naďalej užívam len sa chcem opýtať, či je to pri užívaní probiotík bežné. Môže Colon fungovať na spôsob reverznej reakcie t.j. zhoršenie stavu… a potom neskôr postupné zlepšenie stavu?

 

Už si neviem rady, viem, že užívanie probiotík je veľmi dlhodobý až niekoľko mesačný proces, kým sa vôbec problémy s trávením trochu upravia. Colon užívam už od Marca – prvé 3 týždne 2 kapsule denne, potom som prešla na 1 kapsulu denne a teraz od Mája užívam opäť 2 kapsule denne a zdravotne som na tom rovnako :(. Mohla by som užívať Colon – 2 kapsule denne aj niekoľko mesiacov resp. až do zlepšenia stavu? Ďakujem za skorú odpoveď.

Dobrý deň Yvetta, áno niekedy sa stáva, že niekomu probiotika sadnú a nespôsobia žiadne problémy a iný organizmus reaguje na ne veľmi citlivo. Pokiaľ však máte ťažkosti s užívaním treba zvážiť prospešnosť voči nežiadúcim účinkom a v tomto prípade by som vymenila užívanie COLON Dohilus za slabšie probiotiká a to sú ADULTS Dophilus v dávke jedenkrát denne jedna kapsula

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov