NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať, či môžem dávať prípravok Children Dophilus aj 3ročnej dcérke alebo jej musím dávať Infant Dophilus. Dcérka nemá problémy s prehĺtaním tabliet, takže lieková forma by jej lepšie vyhovovala. Uvádzate, ze verzia Children je až pre deti od 5 rokov. Je to kvôli obsahu alebo kvôli riziku udusenia? Tento prípravok nám odporučila lekárka kvoli podozreniu na intoleranciu laktózy, ale ešte nemáme výsledky, ktoré by to potvrdili.

Ďakujem za odpoveď.
S pozdravom,
Kapičáková

Prípravok Children Dophilus odporúčame deťom od 5 rokov nie preto, že by hrozilo predávkovanie, ale preto, že zloženie probiotických baktérií lepšie vyhovuje potrebám telíčka dieťaťa v tomto veku. To neznamená, že 3 ročnému dieťaťu nepomôže, alebo naopak uškodí, ale optimálnejšou voľbou by pre toto dieťatko bol Infants Dophilus prášok.

 

Otázka udusenia, respektíve ťažkostí s prehĺtaním je u maličkých detí takztiež na mieste, no ak Vaša dcérka nemá problém s prehltnutím kapsulky, tak je všetko v poriadku. Všetky prípravky Dophilus sú vhodné pre ľudí trpiacich na laktózovú intoleranciu. Aj prípravok Infants Dophilus obsahuje baktérie produkujúce laktázu – enzým štiepiaci mliečny cukor.Dokonca niekoľko kmeňov. Takže výber je len na Vás.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov