NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


alergia

Dobry den, chcela by dom Vas poprosit o radu.Moja dcerka ma 5 rokov a testami sa jej zistilo,ze je alergik na morske ryby,treska,arasidy,prach,ro stoce.Taktiez je celiatik,ale ako nam bolo povedane,nie v alarmujucom stave.

 

Dodrzujeme stravu,vyhybame sa potravinam ktore jej skodia,taktiez sa stravuje na baze senza glutine.Zijeme v zahranici,ale tu pristupuju inym sposobom k takymto ochoreniam,vlastne k vsetkym druhom ochoreni skor pasivnejsie tzv.vsetko chce cas a najvhodnejsie su homeopatika. Testy na celiakiu nam samozrejme spravili na slovensku.

 

Chcela by som sa spytat,ci su vhodne pre moju dceru nejake probiotika.Brusko ju nebolieva,ale vsetko sa odzrkadluje na pokozke,nakolko ju ma suchu,podrazdenu,casto ju svrby a taktiez pokozka na ocnych vieckach.samozrejme premastujeme vhodnymi pripravkami na exem,ale vsetko je docasny efekt. Suvisi to so stravou? Dakujem velmi pekne. S pozdravom.Monika

Pani Monika, ak má dcéra alergiu na roztoče, prípadne atopický ekzém, tak problém môže byť skrátka v tom, že je zima a doma kúrite. Teplo je vhodnou živnou pôdou pre roztoče a navyše vysušuje už aj tak citlivú a suchú atopickú pokožku.

 

Probiotiká sú určite skvelou prevenciou, ale problém isto neodstránia, lebo podľa môjho laického názoru to nie je strava, ktorá Vašej dcérke spôsobuje problémy, nakoľko vravíte, že stravovací režim dodržujete.Užíva dcérka lieky na alergiu, ak nie, bolo by vhodné si dať nejaké predpísať.Alergia je dlhotrvajúci zápal v tele, preto je vhodné ho riešiť aj dlhodobým užívaním tzv. antihistaminík [liekov proti alergii].

 

Produkt Optimun sprej je tiež vhodným doplnkom pre riešenie Vášho problému, odporúčame ho užívať aj pri alergiách.PRP molekuly sú látky zodpovedné za jeho účinok.Sú to drobné molekuly optimalizujúce imunitnú odpoveď (v čase zápalu kumunikujú s bunkami imunitného systému, aby svoju aktivitu naštartovali a v čase alergie aby svoju aktivitu utlmili).Je to sprej, ktorý sa podáva do úst, pod jazyk, prírodného charakteru, látky sú izolované kravského kolostra (prvé materské mlieko). Sprej je vhodný aj pre celiatikov, diabetikov a laktózo- intolerantných ľudí.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov