NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


10-01-2017 Martin

Probiotiká a Candida

zdravy-zivotny-styl

Dobry den!

UZ 5 tyzdnov sa snazim nizkosacharidovou dietou za pouzitia vyzivovych doplnkov bojovat proti parazitom v tele (candida a spol.) a obnovit prirodzenu mikrofloru po liecbe antibiotikami na helicobaktera. Popri vyzivovych doplnkoch uzivam aj psyllyum a probiotika Biopron9 premium… Myslim si, ze je nacase zmenit aspon na mesiac probiotika, aby sa to striedalo, ale neviem si vybrat z Vasich dvoch produktov a to COLON DOPHILUS, ktore obsahuje 10 kultur a az 10mld. bakterii v jednej kapsule aj s prebiotikami, alebo Dofi –plus akut, ktory obsahuje iba 4 kultury a 7mld. bakterii v jednej kapsule, ale aj kmen Enterococcus faecium, no bez prebiotik. Ktory by ste mi teda odporucili vy? Mam 39r. a chcem aby mi konecne znova zacalo skvrkat v bruchu.

Dakujem s pozdravom Martin.

Dobrý deň Martin.

To, že máte kandidózu Vám diagnostikoval lekár? Ak máte akékoľvek pochybnosti a trpíte dlhodobejšie ochoreniami tráviaceho traktu, odporúčam Vám konzultovať Váš stav s gastroenterológom.

K otázke probiotík. Sú určite vhodné, minimálne ako podpora. Pri probiotikách nievždy platí „čím viac, tým lepšie“. Dôležité je, aby probiotické baktérie nejakým spôsobom pôsobili proti candide. Z našich probiotík by som Vám odporučila Dofi-plus akut, ktorý síce obsahuje „len“ 4 kultúry, avšak presne také, ktoré candidu ovplyvňujú a v kapsule sa nachádzajú vo vyšších koncentráciách (v Colon Dophilus napr. máte 8% L. acidophilus, kým v  Dofi-plus akut máte 35% L. acidophilus). Odporúčam Vám užívať cca mesiac po 2 kapsule denne a potom sám uvidíte, ako sa budete cítiť. Ku probiotikám konkurenčnej spoločnosti sa neviem vyjadriť. Nieje potrebné meniť probiotiká ak Vám vyhovujú, telo si na ne nezvykne ani nič podobné. Tie potrebné využije a tie nepotrebné vylúči.

Dajte potom vedieť, ako ste boli s našimi probiotikami spokojný, poteším sa.

Pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr.Katarína Pacigová

 

 

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov